Rüyada bardak görmek ahlakınızdan şüphe edilmesine yorulur. Rüyada dolu bardak görmek, iyi habere ve hediyeye, boş bardak görmek ise tatsız habere ve kalp kırıklığına işarettir.

Bir yoruma göre rüyada bardak görmek, dünya ve ahiret işlerinde çekilen sıkıntı veya görülen mutlulukla yorumlanır. Rüyasında su dolu bir bardağı elinde tutan, bol bir kısmetle müjdelenir. Bardağında kırmızı renkli bir sıvı olduğunu görmek, eşinin rahatsızlanacağına; bir bardak su dolduğunu fakat suyun bardağı doldurmayıp dibinden aktığını görmek, elindeki parasının beceriksizlik yüzünden eriyip biteceğine; bardağın tatlı bir şerbetle dolduğunu görmek, büyük bir mirasa konacağına;bardağı elinden düşürerek kırdığını görmek, malının elinden çıkacağına; bardağın yarıya kadar su ile dolu olduğunu ve bu suyu içtiğini görmek ise beklediği bir paranın ancak yarısının eline geçeceğine işarettir.

Bazı yorumcular da şöyle demişlerdir; rüyada bardak görmek, kısa bir zaman sonra feraha kavuşacağınıza ve bu yüzden bir hizmetçiye ihtiyaç duyacağınıza işarettir. Toprak bir bardak su içtiğinizi görmek, eski bir davanızın lehinize sonuçlanacağına ve çok miktarda mala kavuşacağınıza işarettir. Bir bardağı kırdığınızı görmek ise fena bir haber alıp üzüleceğinize işaret eder.