Yaşları küçük ama kalpleri kocaman

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

AMASYA İl karması basketbol takımı, Gümüşhane’de yapılan Türkiye yarı final müsabakalarını namağlup tamamladı. Sporcular, elde ettikleri başarıyı İdlip’te ülkenin bekası için mücadele eden Mehmetçiklere ve aziz şehitlere armağan etti.

2 ay önce Karabük’te çeyrek final ve geçen ayda Tokat’ta yarı final oynayan ve Anadolu yıldızlar liginde Basketbol Amasya il takımı, Gümüşhane’de yapılan Türkiye yarı finallerinde de yenilgisiz Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Sporcular ve antrenörler elde edilen başarıyı ülkenin zor günlerinde birliğe, beraberliğe ihtiyaç duyulan bu günlerde Mehmetçik, Türk milleti ve aziz şehitlere armağan ettiler. Basketbol takımı, 25 Mart 2020 tarihinde Sivas’ta gerçekleşecek Türkiye Şampiyonasına katılacak.

Basketbol antrenörü Barış Gürler, Anadolu yıldızlar ligi müsabakalarında ilimiz takımı sporcularımız Karabük’te yapılan grup, Tokat’ta yapılan çeyrek final ve Gümüşhane’de yapılan yarı finallerde namağlup müsabakaları tamamlayarak, Sivas’ta gerçekleşecek Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandı” dedi.

Bu başarının tesadüf olmadığını, bu ligin yaklaşık 7 senedir var olduğunu belirten basketbol antrenörü Özkan Çoban ise, “İlimiz takımı olarak 4 kez Türkiye finallerinde yer aldık. Altyapı olarak Amasya’da bir ivme yakaladık. Sporcularımızı tebrik ediyor, bu başarımızı zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde milletimize, askerlerimize ve aziz şehitlerimize armağan ediyoruz” diye konuştu.


YORUM YAZ

www.gazetee.com