Vali Varol’dan yeni yıl mesajı

AMASYA Valisi Osman Varol, yeni yıl nedeniyle bir kulama mesajı yayımladı.

Olumlu ve olumsuz gelişmeleriyle, acı ve tatlı hatıralarıyla 2018’i geride bırakırken, yeni umut ve beklentilerle 2019’a giriyoruz. Herkesin yeni yılını en samimi duygularla kutluyorum. Yeni yılın ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, barış, huzur ve refah getirmesini diliyorum.

MUTLU YARINLARIN HABERCİSİ

Yeni bir yıla girmenin, bireyler ve toplumlar için özel anlamlarla yüklü olduğunu işaret eden Valimiz, “Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç, yeni bir umut demektir. Her yeni yıl, canlanan umutların, özlemlerin, beklentilerin, mutlu yarınların habercisidir.” ifadesini kullandı.

 

BAŞARACAĞIMIZA İNANIRSAK ULAŞAMAYACAĞIMIZ HEDEF YOKTUR

Mesajında, “Yeni bir yıla Amasyalı hemşerileriyle birlikte girmenin mutluluğunu yaşadığını” ifade eden Vali Varol, ”  Bu onurlu görevi devir aldığımız günden bu yana Amasya halkı için gece gündüz, saat mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Amasya Valisi olarak bütün hemşerilerime 2018 yılında yapmış olduğumuz projelere vermiş oldukları destekten dolayı, minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. 2019’u ilimizin kültürel, eğitim, bilim, sanayi, sağlık, tarım, turizm gibi birçok alanda daha yüksek hedeflere taşımak üzere çalışmalar yapacağımız bir yıl olarak hedeflemekteyiz. Umutlarımıza hep birlikte, El ele, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek kavuşacağız. Bu vesileyle, Valiliğimizin ve tüm kurumlarımızın bugüne kadar olduğu gibi 2019 yılında da siz değerli vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğini ve kapılarımızın sizlere her zaman açık olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. “dedi.

 

OKUMAK VE ÇALIŞMAK BİZLERE YOL GÖSTEREN TEMEL İLKELER

Valisi Osman Varol, Amasya ve dolayısıyla Türkiye’nin daha kalkınmış, güçlenmiş, itibarı yükselmiş, 2023 hedeflerine odaklanmış ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkması için daha çok çalışılması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Amasya’nın geleceği açısından çok önemli olduğuna inandığım iki konuyu vurgulamak istiyorum. Bunlardan ilki eğitim, ikincisi ise disiplinli çalışmadır. Eğitim konusuna çok önem vermemizi, ana-babaların çocuklarını evrensel değerlere inanan aydın kişiler olarak yetişmelerini teminen her düzeyde eğitime yönlendirmelerini; devletimizin bu alanda sağladığı tüm olanakları sonuna kadar kullanmalarını önemle tavsiye ediyorum. Çünkü biz eğitime yapılan yatırımı geleceğimize yapılmış yatırım olarak kabul ediyor, önceliklerimizi bu hassasiyetle belirliyoruz.  Vali olarak, bu yöndeki tüm çabaları destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Amasya Valiliği olarak eğitime her türlü desteği veriyor ve eğitimin önünü açma noktasında gayret sarf ediyoruz. Unutmayalım ki, ancak eğitimle ve çalışmayla sağlanacak başarı, sizlerin sanattan bilime, hayatın her alanında daha saygın ve söz sahibi bireyler haline gelmesini sağlayacaktır. Bu yeni yıl mesajı dolayısıyla bir kez daha toplumun temelini oluşturan ailemize önem verelim diyorum. Hepinizin bildiği ve inandığı gibi, çocuklarımız geleceğimizdir, onurumuzdur. Onların eğitimi sadece kendilerine fayda sağlamakla kalmayacak, ailesine, ilimize ve her şeyiyle bağlı olduğumuz Türkiye’ye yarar sağlayacaktır.  Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır.

DEVLETİMİZ, HER TÜRLÜ SORUNUN ÜSTESİNDEN GELEBİLECEK GÜÇTEDİR

Amasyalı hemşerilerimin şehitlerimize, gazilerimize ve ailelerine gösterdikleri duyarlılık ve dayanışmadan dolayı hakikaten gurur duyduğumu bir kez daha söylemek istediğini söyleyen Vali Varol, “Onları unutmamalıyız. Onlar bizim iftihar kaynağımızdır. Bu bağlamda, şehitlerimizi bir kez daha yâd ediyorum. Şu unutulmamalıdır ki, Devletimiz, her türlü sorunun üstesinden gelebilecek güçtedir. Gerek bölge ülkelerinin karşı karşıya bulunduğu iç savaş, terör ve çatışma ortamı, gerek ülkemizi hedef alan tüm terör örgütleri, halkımızın birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde hareket etmesinin önemini bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır. Yeni yılın,  birlik ve beraberlik içinde, birbirimize kenetlenmiş, daha güçlü; Devletimizi sımsıkı, birbirimizi sevgiyle kucaklayacağımız bir yıl olmasını diliyorum. Özellikle ülkemizin menfaatlerini ilgilendiren konularda, aranızdaki her türlü görüş ayrılığını bir kenara iterek, ortak mücadelemize en güçlü bir şekilde destek vermeye devam edeceğinize inanıyorum“dedi.

MARKA KENT: AMASYA

Amasya’nın turizmden hak ettiği payı alması adına yeni yılda da tüm imkânlarıyla çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Vali Varol, “2019 yılında ilimizin tarihi, kültürel zenginliği ve emsalsiz doğal güzellikleri yanında diğer alternatif coğrafi, ekonomik ve kültürel değerlerini de kullanarak gerçekleştireceğimiz projelerle ilimizin her yönüyle marka bir kent haline gelmesi en önemli hedeflerimiz arasında yer alacaktır. Bu duygularla, ilimizde görev yapan mülki, askeri ve adli erkânla, tüm daire amir ve memurlarımızın, işçi kardeşlerimizin, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve basın mensupları ile tüm Amasyalı hemşerilerimize yeni yılın barış, huzur, sağlık ve refah getirmesini temenni ediyorum.”

YORUM YAZ

www.gazetee.com