Sınava 13 sporcu girdi

AMASYA Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Karate branşında 13 sporcu 1’inci Dan alabilmek için mücadele etti.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Karate branşında ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece elde eden 13 karateci 1’inci Dan ünvanı alabilmek için sınava girdi.

 

Amasya Karate il temsilcisi Şahin Gümüş, Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz Bünyesinde Karate İl temsilciliğimiz Karate antrenörleri Ümit Akyüz ve Burak Çelik hocalarımızın yetiştirdiği ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceler elde eden karateci sporcularımızın 1’inci Dan sınavlarını gerçekleştirdik. Sınavlara 8’i kız 5’i erkek toplam 13 olmak üzere 1’inci Dan adayı karateci gencimiz katıldı. Sınav komisyon başkanı Türkiye Karate Federasyonu Dan Kurulu Üyesi ve Trabzon bölgesi antrenörü 7’inci Dan kuşak sahibi Hasan Kılıç hocamızın da beğenisini kazanan gençlerimizin yetişmesinde çok büyük emekleri olan Ümit Akyüz hocamıza, velilerimize, ayrıca sporcularımıza bu imkanı sağlayan il müdürümüze teşekkür eder sporcularımıza başarılar dileriz” dedi.

Haber: Sinan HARMANCI

YORUM YAZ

www.gazetee.com