MHP’li Sarı: “Büyük bir aşkla görevinizi yapmaya çalışıyor olmanız, en büyük takdiri hak ediyor”

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi ve Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, “Habercilik adına yaşadığınız zorlukların, engellemelerin ve hatta zaman zaman hor görülmenizin de farkındayız. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, hala büyük bir aşkla görevinizi yapmaya çalışıyor olmanız, en büyük takdiri hak ediyor” dedi.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi ve Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı ve beraberindekiler basın mensuplarıyla bir araya geldi. MHP’li Mehmet Sarı, Açıklamasında şunları söyledi; “Biraz gecikme ile olsa da hepinizin Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum. Bu gecikme için hepinizden ayrı ayrı özür diliyorum. Hepinizin malumu olduğu üzere Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi (MYK) görevini ifa etmekteyim. Geçtiğimiz hafta düzenlenen MYK toplantısı sebebiyle 10 Ocak gününde gerçekleştirmek istediğim bu birliktelik bugüne kaldı. Bizleri kırmayıp davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Gazeteciliğin özünde zor bir meslek olduğunu ve yerel ve Ulusal bazda bu görevi icra eden dostların işinin biraz daha zor olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi ve Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, konuşmasının devamında şunları kaydetti;

 

“Büyük bir fedakarlıkla ayakta tutmaya çalıştığınız yerel gazetelerimiz, halkın haber alma hakkı adına çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Zor şartlarda halkı bilgilendirmeye, kamuoyunu doğrular üzerinden güzele kanalize etme çabanızın elbette farkındayız. Bununla birlikte yeterli ilgi ve desteğe göremediğinizin de farkındayız. Habercilik adına yaşadığınız zorlukların, engellemelerin ve hatta zaman zaman hor görülmenizin de farkındayız. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, hala büyük bir aşkla görevinizi yapmaya çalışıyor olmanız, en büyük takdiri hak ediyor. Bence sizi ve yaptığınız işi farklı kılan da bu amatör ruhunuz. Bütün samimiyetimle belirtmek istiyorum, hepiniz saygıyı ve övgüyü sonuna kadar hak ediyorsunuz. Bu düşüncelerle hepinizin gününü bir kez kutluyor, çalışma şartlarınızın daha uygun hale geldiği günlerde görüşmek dileğiyle saygıyla selamlıyorum”.

 

Programın sonunda Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi ve Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, DHA Amasya temsilcisi Sinan Harmancı, Gazetee.com Haber Müdürü Ferhat Tutak, Duayen Gazeteci Savaş Tutak ve basın mensuplarına günün anısına plaket takdim etti.

 

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com