Kadro güçleniyor

AMASYA Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, 2018 yılında atanmış olan profesörler ve aileleriyle bir araya geldi.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ile üniversite yönetim kurulu üyeleri, dekanlar, profesör temsilcileri, üniversiteye 2018 yılında profesör olarak atanan hocalar ve aileleriyle bir araya geldi.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Rektör Orbay, “Üniversitemiz personelinin birbirlerini daha yakından tanımaları, birimlerindeki mevcut durumları ve ‘daha iyi’ için neler yapılabileceği gibi konuların görüşülmesi amacıyla sıklıkla paylaşma platformları düzenleniyor. Üniversitemizde öğretim üyesi sayısı her geçen gün artıyor. Üniversitedeki toplam kadrolu profesör sayısı ise 35’e ulaştı. 30 doçent, 189 doktor öğretim üyesi ile beraber 526 akademik personelimiz var. Toplamda ise bin 101 idari ve akademik personelimiz bulunmaktadır. Akademik, idari ve fiziki olarak her geçen gün gelişen, büyüyen üniversitemizde hep birlikte çalışarak yol aldık. Tüm personelime katkıları için teşekkür ediyor; yeni yılın hepimize sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyorum” dedi.

Program, 2018 yılında Amasya üniversitesi ’ne profesör olarak atananlara ‘profesörlük’ belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

Haber: Sinan HARMANCI

YORUM YAZ

www.gazetee.com