Esnaf odalarından Başkan Sarı’nın projelerine tam destek

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsa Köse, “Belediye Başkanımızın göreve geldiği günden bugüne kadar geçen sürecin değerlendirilmesinin yapıldığı, 6 aylık faaliyet raporu toplantısında seçim öncesi vaat ettiği 100 projenin bir bir gerçekleşmeye başladığına şahit olduk” dedi.

Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı ve Birliğe bağlı Oda Başkanları, basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelerek, geçtiğimiz günlerde 6 aylık faaliyet raporunu hemşerileri ile paylaşan Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın projelerini desteklediklerini belirttiler. Ayrıca, Birlik Başkanı İsa Köse ve Oda Başkanları, Ulusal Firmaların Kısıtlanması, Amasya’nın Kanayan Yarası olan kermeslerin yasaklanması gibi esnafların lehine olan kararlarından dolayı Belediye Başkanı Sarı’ya kararlı ve dik duruşundan dolayı teşekkür ettiler.

BİRLİK BAŞKANI KÖSE: “AMASYA BELEDİYEMİZ ORTAK AKIL KONSEYİ İLE ŞEHRİMİZE ÇOK BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPACAK”

Kahvaltıda gazetecilere yaptığı açıklamasında Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsa Köse, şunları kaydetti; “31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde % 47’lik bir oy oranı ile Belediye Başkanı seçilen Sayın Mehmet Sarı için bir araya gelmiş bulunmaktayız. 26 Ekim 2019 tarihinde benimde bizzat katılım sağladığım, Belediye Başkanımızın göreve geldiği günden bugüne kadar geçen sürecin değerlendirilmesinin yapıldığı, 6 aylık faaliyet raporu toplantısında seçim öncesi vaat ettiği 100 projenin bir bir gerçekleşmeye başladığına şahit olduk. Sayın Mehmet Sarı’nın göreve geldiği gün kaldırttığı makam kapısı ile halka ne kadar yakın olduğunu gördük. Sayın Başkanımız resmi araçları yalnızca ihtiyaca binaen kullanmak üzere otoparka çekmesi ve aynı zamanda ihtiyaç sahiplerine düğün aracı olarak tahsis etmesi takdire şayan bir karardır. Ayrıca, Amasya Belediyesi tabelalarına TC ibaresinin eklenmesi, İşyerlerine Türkçe tabela takma zorunluluğu, Ramazan ayında kullanılan suyun ücretsiz yapılması, İlimize açılan tekstil fabrikası ile bin kişiye sağlanan istihdam da bizleri ayrıca mutlu etti. Amasya Belediyemiz Ortak Akıl Konseyi ile şehrimize çok başarılı çalışmalar yapacağına inancımız tamdır. Belediye Başkanımızın 6 aylık faaliyet raporunda değindiği Yeşilkent Meydanı, Yavuz Selim Meydanı, Teleferik, Ferhat tepesine tesis oluşturulması, Nostaljik Tramvay, Bisiklet ve Yürüyüş yolları yapım projesi, Serçoban evliyası bakım-onarım ve peyzaj çalışması, Adliye altı Yeşilkent peyzaj düzenleme projesi, Göktürk Köprüsü, AKDAĞ İsale hattı HES projesi, Kayabaşı GES projesi, Ataşehir bölgesi yeşil alanlar, İskele binası yapımı, Gasilhane yenilenmesi, Engelsiz Yaşam Merkezi ve eksik doğalgaz hatlarının tamamlanması gibi faaliyetler ile Amasya’mız başka bir Amasya olacak” diye konuştu.YORUM YAZ

www.gazetee.com