BU TEYZEMİZ EVİNDE DEĞİL, BAŞKANLIK MAKAMINDA OTURUYOR

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK
Amasyalı hemşerilerini ve misafirlerini ağırlamaya devam eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın makamında çekilen bu fotoğraf karesi, Başkan Sarı’nın gönül adamı olarak kabul edildiğinin bir ispatıdır.
31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Amasya halkının teveccühü ile şehrin Şehrül – Emini olarak seçilen Mehmet Sarı, ilk işi makam odasının kapısını kaldırarak, ‘’Bizde kırmızı ışık yok, bekleme yok, sansür yok, bir insan abisinin, akrabasının evine nasıl gidiyorsa, öyle geleceksiniz. Randevuya ve saltanata paydos’’ demişti.
GÖNÜLLERE GİRDİĞİNİ İSPATLADI
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı‘yı göreve geldiği 6 aylık süreçten bu güne kadar 260 bin 369 kişi ziyaret etti. Yoğun çalışma temposuna rağmen mesai saatleri dışında dahi halkın istek ve taleplerini dinleyen Başkan Sarı’ya olan güven işte bu fotoğraf ile tescillendi. Fotoğraftaki teyzenin Belediye Başkanı’nın makam odasında değil de, bir akrabasının evindeymiş gibi davranması, Sarı’nın seçim sürecinde verdiği ‘’GÖNÜLLERE GİRECEĞİZ’’ sözünün ispatının olduğu gözlerden kaçmadı.
ZİYARETİNE GELEN HEMŞERİLERİNİ TEK TEK DİNLİYOR
Makamına ziyarete gelen hemşehrileri ile sohbet edip onların istek ve taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ilgili birimlerine yapılması gerekenler hakkında talimat verip çalışmaları yakından takip ediyor.
BAŞKAN SARI: “VATANDAŞ BENİM BAŞIMIN TACIDIR, TACA DOKUNANI YAKARIM”
Göreve geldiği ilk günden bu yana vatandaşların başının üzerinde yerinin olduğunu söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Şunları kaydetti; “Bizim prensiplerimiz arasında vatandaşlarımız ilk öncelikli gelir. Vatandaşlarımıza müdürlük havasına girerek, zorluk çıkaran müdür arkadaşlarla çalışmayacağımı ilk gün beyan etmiştim. Müdürlerimiz vatandaşlarımıza hizmet yarışında olup, başaran, çalışan, koşan ve de koşturan olursa, işte o zaman benim müdürüm olur. Bu anlamda Diyorum ki; Amasya halkı benim anam, babam, bacım, gardaşım, halam, teyzem, nenem, dedem, evladım ve de torunlarımdır” diye konuştu.

YORUM YAZ

www.gazetee.com