Başkan Sarı’ya ilk plaket Zabıta personelinden

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Göreve başladığı 5 aylık süreçte ilk plaketini Zabıta personelinden aldı.
Türk Zabıta Teşkilatı Kuruluşunun 193’üncü Yıldönümü münasebeti ile Pirler Parkı’nda organize edilen kahvaltıda, Zabıta Müdürlüğüne bağlı personelleri ile bir araya gelen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya Zabıta Müdürlüğü tarafından hazırlanan slayt gösterisi ile zabıtanın görev ve yetkileri ile yaptığı hizmetler hakkında sunum yapıldı. Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban, İsmail Kazan ve Hasan Şahin’in de katıldığı toplantıya Zabıta Müdürüm Adem Bayraktar, Sosyal İşler Müdürü Berati Kaynar, Ruhsat Denetim Müdürü Keriman Kutsal ve İmar İşleri Müdürü Serhat Öztürk’te katıldı.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Zabıta Belediyenin aynasıdır. O ayna herkesi makyajlı göstermek zorundadır. Eğer çirkin gösteriyorsa şehirde ve idarede sıkıntı var demektir. Zabıtanın aile ilişkileri, sokak ilişkileri, tüm yaşantısı direk bizi ilgilendirir. Çünkü zabıtanın her davranışı bize mal edilir. Zabıta disiplin mesleğidir. Eğer disiplin elden bırakılırsa sokaklarda ciddiye alınmaz, maskara olur. Zabıta disiplin, duruş ve kişilik sahibi olmalıdır. Çünkü Zabıta belediyenin adalet dağıtan birimidir. Bu konunun hassasiyetini bildiğim için Belediye Başkanı olduğum günden bu yana Zabıta birimimizin tüm eksiklikleriyle yakinen ilgilendim ve tüm imkanlarımızı bu konuda seferber ettim. Bu vesile ile Türk Zabıta Teşkilatı başta olmak üzere, zabıta birimimizde görevli tüm personellerimizin bu önemli haftasını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Sarı, konuşmasının ardından meslekte 31 yıl hizmet ettikten sonra emekli olan Cengiz Dolay’a plaket takdim etti. Sarı, Akabinde tüm zabıta personeli adına Zabıta Müdürü Adem Bayraktar’a hizmetlerinden dolayı plaket verirken, Bayraktar’da verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Sarı’ya bir plaket takdiminde bulundu.

YORUM YAZ

www.gazetee.com