Başkan Sarı: “Şehitlerimizin hesabı sorulacaktır”

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Vatanımızın müdafaası için canlarını feda eden şehitlerimizin hesabı sorulacaktır. Çatışmada şehit düşen 8 koç yiğidimiz ve 13 gazimizin canının acıtılması, Türk milletimizi derinden üzmüştür” dedi.
İdlip’ten gelen acı haberin ardından bir basın açıklaması düzenleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı, gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘TÜRK MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN’

Dün alınan acı haber ile memleketin yasa boğulduğunu belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, gazetecilere yaptığı açıklamada;

“Suriye’nin İdlib kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’ya Esed rejimi tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu vatan toprakları için canlarını feda eden askerlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Elbette vatanımızın müdafaası için canlarını feda eden şehitlerimizin hesabı sorulacaktır. Çatışmada şehit düşen 8 koç yiğidimiz ve 13 gazimizin canının acıtılması, Türk milletimizi derinden üzmüştür. Bu manada acılı ailelerimizin acısını paylaşırken, gazi kardeşlerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

SARI: ‘KAHRAMANLIK GİDERKEN, GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEMEKTİR’

Kahramanlığın giderken, geri dönmeyi düşünmemek olduğunu söyleyen Başkan Sarı, açıklamasının devamında; “Gidenlerden geri dönenler olursa işte onlar kahramandır. Onun için geri dönmeyenler peygamber efendimizin yoldaşlarıdır, şehadet şerbetini içenlerdir. Ve biz bu kardeşlerimizden şefaat bekleriz. İnşallah genç yaşta şehit düşen kardeşlerimiz, yavrularımız da millet olarak bizlere şefaat edeceklerdir. Bu manada tekrar acılı ailelerinin acısını paylaşıyor, gazi kardeşlerimize acil şifalar diliyor, Yüce Türk milletimize baş sağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.


YORUM YAZ

www.gazetee.com