AMASYA’NIN KANAYAN YARASI!

AMASYA’da 3 yıl önce tanışarak hayatını birleştirdiği Iraklı May Hasan Saeed Al-Kılıdar (33) tarafından 100 bin lira dolandırılan ve 18 aydır Iraklı eşinin kaçırdığı oğlunu bulamayan Ferdi Bozdemir (37),  isyan ederek “Artık oğlumun hayatından şüphe ediyorum, Amasya emniyetini ve Savcılığını göreve davet ediyorum” dedi.

 

Amasya merkezde 3 yıl önce karşılıklı oturdukları apartmanda komşuları tarafından tanıştırılan ve 4 ay sonra nişanlanan Iraklı May Hasan Saeed Al-Kılıdar ile Ferdi Bozdemir, 2016 yılının Nisan ayında evlendi. Bu evlilikten çiftin Ercenk adını verdikleri çocukları oldu. İddiaya göre, evlendikleri günün sabahında düğünlerinde biriken altın ve paraları kendi hesabına yatıran Al-Kılıdar, ilerleyen günlerde birikimlerini hesabına geçirmeye devam etti. Sürekli baba evine giderek eve geç gelen genç kadın ile eşi arasında sürekli tartışmalar başladı. Bozdemir’in kent dışında olduğu bir gün kardeşleri, yeğenleri ve teyzesi ile eve gelen May Hasan Saeed Al-Kılıdar, ziynet eşyaları, para ve kendisine ait olmayan eşyaları götürmek istedi. Kayınvalide Gülendam Bozdemir (63) duruma engel olmak isteyince, gelinin aile fertleri tarafından dövüldü. Bunun üzerine Gülendam Bozdemir olayı oğluna bildirdi. Eve gelen Ferdi Bozdemir, annesinin dövüldüğünü, ziynet eşyaları ve paraların alındığını görünce, polise başvurarak eşi ve ailesi hakkında şikâyetçi oldu, ayrıca boşanma davası açtı. 18 aydır devam eden boşanma davası sonrası çocuğun velayeti mahkeme tarafından babaya verildi. Eski eşi Al-Kılıdar ve şu an 2 yaşında olan oğlu Ercenk’ten ise 18 aydır haber alınamıyor.

OĞLUMUN HAYATINDAN ENDİŞE EDİYORUM

Acılı baba Ferdi Bozdemir, Mahkeme tarafından boşandığını oğlunun velayetinin kendisine verildiğini fakat eski eşinin ve oğlunun halen bulunamadığını ve çocuğunun hayatından endişe ettiğini söyledi. Bozdemir, şunları söyledi: “Bu konu ile ilgili ana haberlere ve televizyon programlarına konu oldum. Üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen halen bulunamadılar. Gitmediğim kurum kuruluş, şikâyetçi olmadığım merciler kalmadı. Emniyet, savcılık, BİMER, CİMER, valiliğe bildirmeme rağmen halen bir sonuç alamadık” diye konuştu.

EŞİMİN AVUKATI NAFAKA İÇİN İCRAYA VERDİ

Şuan eşi ile mahkeme kararı ile boşandıklarını söyleyen Ferdi Bozdemir, “Oğlumun velayeti tamamen bana geçti. Eşimin vekâlet verdiği avukat ise 3 gün önce beni icraya vermiş, icradan gelen evrakta 18 aylık nafaka parasını benden talep ediliyor. Ben nafakayı kaçan birine, çocuğuma her türlü veririm. Ama eşim ve oğlum şuan halen bulunamadı. Ben bu konuda Amasya’da bulunan savcılarımızı ve emniyeti göreve davet ediyorum. Buradan sizin vasıtanızla Sayın Cumhurbaşkanımıza ve yetkililerden bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz. Bu konu için artık bir sonuca ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANIMIZDAN YARDIM BEKLİYORUZ

Bozdemir’in Babası Yaşar Bozdemir,(64) ise, “Torunumu 2 ay görebildim. Ondan sonra göremedim. Annesine ve ailesine sesleniyorum. Ne olur çıkarın. Sağ mı? Sağ değil mi? Merak ediyorum. Torunumu annesinden ayıracak kadar vicdansız değiliz. Her ne kadar mahkeme velayeti bize verse bile biz asla torunumu annesinde ayırmayız. Biz Irak’ta olsak sanırım bunlar gibi bizi Irak hükümeti 1,5 yıl bulamamazlık yapmaz ve 3 gün içinde bizi bulurlardı, biz niye bulamıyoruz. Bunlar mülteci diye bizden fazla bir ayrıcalıkları mı? Var ben bunu anlayamıyorum. Sadece yetkililerden Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve halkımızdan yardım istiyorum. Görenler lütfen ihbar etsinler.”

 

HABER: Sinan HARMANCI / Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com