Amasya’da bir ilk yaşandı

AMASYA’nın Suluova İlçesi’nde bu yıl ilk defa uygulanan “Öğretmen ‘SİZ’siniz “ Projesi kapsamında ortaokul öğrencileri başlarında öğretmen olmadan 1’inci dönem son yazılı sınavına girdi.

 

 

Suluova İlçesi’nde bu yıl ilk defa uygulanan “ Öğretmen ‘SİZ’siniz “ Projesi kapsamında Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu ve Şeker Ortaokulu öğrencileri başlarında öğretmenleri olmadan 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 1’inci dönem son yazılı sınavına girdi. Temel değerler kapsamında “ dürüstlük, adalet ve sorumluluk “ ilkelerini öğrencilere aşılamak amacıyla “ Öğretmen ’SİZ’siniz “ projesini hazırladıklarını belirten Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, pilot olarak 2 okulumuzda 6 sınıfta toplam 180 öğrenci ile uygulanan “ Öğretmen ’SİZ’siniz “ projesinin öğrencilerimizin öz güven gelişimi ve samimiyet duygularına büyük katkı sağlayacağı gibi aynı zamanda öğrencilerimizi bu güveni sarsmamak için daha dikkatli olmaya ve daha fazla ders çalışmaya iteceğini belirtti.

 

 

Öğrencilerin sınavda olduğu dakikalarda öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet eden Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Davu, yarınlarımızı emanet edeceğimiz öğrencilerimizin birbirine bakmadan ve kopya çekmeden sınavlarına devam ederek; bu güzel ve olumlu davranışların alışkanlık haline gelmesini istediklerini söyleyerek, öğrencilerimize değerler eğitimi çalışmalarının yaparak ve yaşayarak aktarılmasının önemli olduğunu ifade etti. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize sonuna kadar güvendiklerini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Davu, güçlü Türkiye’nin ve 2023 hedeflerimizin en büyük umudu ve güvencesinin gençlerimiz olduğunun altını çizdi.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un gözetimsiz sınav düşüncesinin ilçede uygulanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, projeye desteklerinden dolayı Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu ve Şeker Ortaokulu idareci, öğretmenleri ve öğrencilerini tebrik ederek kutladı. Hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin memnun olduğu uygulamada, sessiz ve sorunsuz bir şekilde sınavlarını tamamlayan öğrenciler, öğretmenlerine kendilerine duyulan güvenden dolayı teşekkür etti.

 

Haber: Sinan HARMANCI

YORUM YAZ

www.gazetee.com