Zabıtadan örnek davranış

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK
AMASYA’da yolun karşısına geçmek isterken yere düşen 83 yaşındaki Alzheimer hastası Şahin Bayram’ın yardımına zabıta ekipleri koştu. Araç ile evine bırakılan yaşlı adam ailesine teslim edildi.

Merkez Pirinççi mahallesinde yolun karşısına geçmek isterken yere düşen Alzheimer hastası Şahin Bayram’ın durumunu gören çevredeki vatandaşlar Alo 153 Zabıta hattını arayarak zabıta ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen zabıta komiseri Ahmet ateş ve zabıta Cengiz Şenyüz yaşlı adamı yerden kaldırdı. Daha sonra zabıta Şenyüz yaşlı adamı kucağına alarak arabaya bindirdi. Savadiye Mahallesi’nde oturduğu tespit edilen Bayram, zabıta aracıyla evinin önüne kadar götürülerek ailesine teslim edildi.
BAŞKAN SARI: “DUYARLI PERSONELİMİ TEBRİK EDİYORUM”
Yaşanan örnek davranış sonrası Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı zabıta ekiplerini duyarlı davranışlarından dolayı tebrik etti. Başkan Sarı, “Belediye olarak halkımıza her türlü hizmeti vermek için ekiplerimiz gece-gündüz çalışıyor. Yere düşen bir vatandaşımıza el uzatan ve evine kadar götürüp ailesine teslim eden zabıta personellerimizi gönülden tebrik ediyorum” dedi.

YORUM YAZ

www.gazetee.com