Ünlü plastik cerrahlar ve ortopedistler Başkan Sarı ile yemekte buluştu

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konferans için Amasya’ya gelen ünlü plastik cerrahlar ve ortopedistlerin yemek programına katıldı. Grup içerisinde Atatürk’ü karşılayan heyetin içerisinde bulunan Nazif hocanın torunu emekli tarih öğretmeni Canan Savacı Hanımefendi de yer aldı.
Türk Plastik Cerrahi Derneği ve El Cerrahi Derneğinin birlikte düzenledikleri El Cerrahi konferansı Saraydüzü Kışlası Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansa Türk Elceais Deneği Başkanı Dr. Levent Yalçın, Amasya Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Yalçın Tabak, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Prof. Dr. Sühan Ayhan, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nedim Savacı, müzisyen-televizyon programcısı Pınar Ayhan’ın yanı sıra Plastik cerrahlar ve ortopedistler katıldı. Toplantının ilk gününün tamamlanmasının ardından Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konferansa katılan misafirlere pirler parkında yemek ikramında bulundu. Sohbet havasında geçen yemeğin ardından sırasıyla düşüncelerini aldığımız Türk Elceais Derneği Başkanı Dr. Levent Yalçın, Amasya Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Yalçın Tabak, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Sühan Ayhan, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nedim Savacı, müzisyen-televizyon programcısı Pınar Ayhan Milli Mücadelenin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında bu yıl El Cerrahisi toplantısını Amasya’da düzenlediklerini ve bu organizasyonu burada yapmaktan onur ve kıvanç duyduklarını ifade ettiler.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, “100’üncü yılda Sayın hocamız Prof. Dr. Nedim Savacı’nın eşi Canan Savacı Hanımefendi Atatürk’ümüzü karşılayan heyetin içerisindeki Nazif hocanın torunudur. Bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti’ndeki 80 vilayet Amasya’mıza teşekkür borçludur” dedi.
Programın sonunda Türköz’ler diye bilenen Atatürk’ü karşılayan heyetin içerisinde yer alan Nazif hocanın torunu emekli tarih öğretmeni Canan Savacı hanımefendiye Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı Hazeranlar konağı ve yalı boyu evlerinin resminin yer aldığı 3 boyutlu bir tablo hediye etti.

YORUM YAZ

www.gazetee.com