ULUKÖY YOLU ASFALT BAKIMI İLE KONFORA KAVUŞTU

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK
Amasya İl Özel İdaresine bağlı Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; köy yollarında asfalt bakım, onarım ve stabilize çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Taşova İlçesine bağlı Uluköy yolunda zaman içerisinde meydana gelen deformasyon ve ağır tonajlı araçların vermiş olduğu zararlar üzerine, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından bölgeye iş makineleri sevk edildi. Yaklaşık 4 km’ lik köy yolunda bozulan kısımlar asfalt kesme makinesi ile kesilerek alttaki gevşek malzeme çıkarılmış ve yerine alt temel malzemesi serilerek BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt uygulaması sonucunda da eski konforuna kavuşturuldu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Temel hedefimiz vatandaşlarımızın konforlu ve güvenli ulaşım yapmalarıdır. Bu doğrultuda Sayın Valimizin talimatlarıyla yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızı yakından takip ederek köy yollarımızda hızlı bir iyileştirme yoluna gidip, köylerimizin şehirlerle bağlantısının devamlılığını sağlamayı amaçlamaktayız” dedi.


YORUM YAZ

www.gazetee.com