Ücretsiz su uygulaması için son gün 31 Mayıs

HABER: Ferhat TUTAK / Sinan HARMANCI

Ücretsiz su uygulaması için son gün 31 Mayıs

31 Mart seçimi sonrası Belediye Başkanı olduktan sonra verdiği sözleri tutmaya devam eden Başkan Sarı, ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızdan su ücreti alınmayacak diyerek seçim vaatleri arasına aldığı sözü yerine getirmişti.
15 Mayıs tarihinde yapılan açıklama üzerine 12 bin 178 ön ödemeli su abonesi kartlarına 25 ton (110 TL)’lık ücretsiz suyunu yükletmek için Amasya Belediyesi’ne koştu. Ücretsiz su yüklemesi için abonelerden sadece 6 TL vergi ücreti tahsil edildi. Yükleme yapamayanlar için son gün 31 Mayıs olarak açıklandı. Bu tarihten sonra yapılan yüklemeler ücretli olacaktır.
34 bin 169 Faturalı sayaç sahiplerine ise Haziran ayı içerisinde gelen faturalandırmalar için sadece 6 TL vergi ücreti yansıyacaktır.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ruhsat ve Denetim Müdürü Keriman Kutsal şunları söyledi; “Ön ödemeli kartlı sayaçlı mesken ve iş yeri abonelerimiz su dolum kartlarını getirerek 25 ton su karşılığı 6 TL ödeyerek indirimli sularını yükletebilirler. İndirimli su yükletmeyen mesken ve işyeri su abonelerimizin su yükletmelerini 31 Mayıs’a kadar yaptırmaları gerekmektedir. Normal okumalı su abonelerimiz indirimli su alımlarını ramazan ayında kullanmış oldukları su bedellerini takip eden ay (Haziran ayı)sarfiyat miktarına bakılmaksızın 5.90 TL faturalarına yansıtılarak almış olacaklardır. Bunun için ise abonelerimizin herhangi bir işlem yaptırmalarına gerek yoktur. Ayrıca emlak-işyeri çevre temizlik ve ilan reklam vergisi 1. Taksit ödemeleri 31 Mayıs tarihinde sona ermektedir. Vatandaşlarımızın cezalı duruma düşmemeleri için 1. Taksit vergi ödemelerini bu tarihe kadar yatırmaları gerekmektedir.”

YORUM YAZ

www.gazetee.com