Şehrin tanıtımına katkı sağlayacak

PTT Genel Müdürlüğü, üzerinde Amasya yalı boyu evleri, Yeşilırmak nehri ve kayık, Amasya Belediye binası resimlerinde oluşan pullar hazırladı. Başkan Cafer Özdemir, “Mektup ve koli gönderilerimize yapıştırılacak pullar ile Amasya’mızın tanıtımını Türkiye genelinde daha iyi yapmış olacağız” dedi.

PTT Genel Müdürlüğü ve Amasya Belediyesi arasında imzalan protokol gereğince Türkiye postalarında geçerli 2 Türk Liralık fiyat değerleriyle yeni pullar Amasya Belediyesi’nin mektup ve koli gönderilerinde kullanılacak. 36×52 mm ve yatay 18 dantelli pullarda aralarında yeni hizmete giren belediye binasının resminin de yer aldığı 5 değişik Amasya fotoğrafı bastırıldı. İl içi, il dışı, yurt dışı mektup ve koli gönderilerine yapıştırılan pullarda Amasya’nın tanıtımına fırsat verilmiş olacak.

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda da Amasya görselli posta pullu tanıtımlardan memnuniyet verici geri dönüşümlerin alındığını belirten Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, açıklamasında şunları söyledi; “PTT Genel Müdürlüğümüz ve Belediyemiz arasında imzalanan protokol gereği Türk postalarında 2 lira fiyatında yeni pullar Amasya Belediye’mizin mektup ve koli gönderilerinde kullanılacak. Mektup ve koli gönderilerimize yapıştırılacak pullar ile Amasya’mızın tanıtımı Türkiye genelinde daha iyi tanıtılmış olacak” diye konuştu.

Haber: Sinan HARMANCI

YORUM YAZ

www.gazetee.com