Sarı: “Kötü amaçlı kampanyalar ile Amasya’nın gelişimini durduramayacaklar”

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

‘Ferhat ile Şirin Sevgi Festivali’nin, ‘14 Şubat sevgiler günü’ ile karıştırılmaması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bu yıl ilki yapılacak olan festivalin gelenekselleşmesi durumunda, Amasya’yı dünya tanıyacak” dedi.

Festival hazırlıkları kapsamında başlatılan olumsuz kampanyalar ile ilgili bir basın açıklaması yapan Başkan Sarı, konunun başka mecralara çekildiğini belirterek, “Burada mesnetsiz suçlamalarla Belediyemiz ve festivalimiz karalanmak isteniyor” diye konuştu.

‘YÜCE TÜRK MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN’

İdlip’te Esat rejiminin hain saldırısı sonucu şehit olan askerlere baş sağlığı dileyerek sözlerine başlayan Sarı, “Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de rabbimden acil şifalar diliyorum. Ayrıca şehitlerimizin ailelerinin acılarını da buradan yürekten paylaştığımı belirtmek isterim. Lakin bu durum nedeniyle festivalimizin iptal edilmesi konusunda tepkiler alıyoruz. Bizler milli değerlerimizi iyi bilen bir yönetim olarak şunu belirtmek isterim ki; bu sevgi festivalimizi şehitlerimizin ve gazilerimizin hassasiyetlerine uygun bir şekilde yapacağız” şeklinde konuştu.

‘FESTİVALE ÖZEL 5 BİN BAYRAK’

İlk başta bazı birimler ile koordine içerisinde Sevgi Festivali hazırlıklarına başladıklarını belirten Sarı, açıklamasının devamında;

“Bizimle birlikte koordine içerisinde bulunan bazı birimler vardı. Muhtemelen orada bulunan birimlerdeki arkadaşlarımız veya birim sorumlularımız, bu organizasyondan çekileceklerini veya böyle bir söylem içerisinde olduklarını yansıtmaya çalışıyorlar. Ben ise, şahsen Mehmet Sarı olarak bu işe devam edeceğimizi ve bize yakışanı yapacağımızı vurgulamak isterim. Biz şehitlerimizin de, gazilerimizin de kıymetini biliriz. O hassasiyetlerin bizden fazla kimsede olacağını düşünmüyoruz. O konudaki hassasiyetimizi kimse ölçemez ve tartamaz. Onun için festival programımızı günün şart ve manasına göre yapacağız. 14 Şubat Ferhat ile Şirin Festivalimize özel 5 bin bayrak siparişi verdik. Şartlara göre, Milli marşlarımız, kahramanlık türkülerimiz ve Karacaoğlan şiirlerimiz seslendirilecek. Günün şartları neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Bizi şehitlerimizle, gazilerimizle imtihan etmek isteyenler, bana göre yanılıyorlar. Onlar bizim kırmızıçizgimizdir. Bizim kadar o konuda birilerinin hassasiyetlerinin olacağını düşünemiyorum. Siyasi gelenek olarak bu konuda en hassas siyasi oluşum bizim teşkilatımızdır.”
YORUM YAZ

www.gazetee.com