Sarı: Benim dönemimde Amasya şaha kalkacak

 

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, “Mehmet Sarı’nın belediye başkanlığı dönemimde Amasya şaha kalkacak. Amasya’nın kültürel mirasını, ekonomisini öyle bir ayağa kaldıracağız ki sadece Türkiye değil, dünya Amasya’yı konuşacak. Bu sözümü yabana atmayın, hatta not alın. Bu Mehmet Sarı sözü. İçinizde hatırlayanlar olacaktır” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıdan sonra açıklamalarda bulunan Sarı, “Allah’ın izni, partimizin güveni ve hemşerilerimden aldığım destekle memleketimiz için hayırlı bir yola çıktık. Bildiğiniz üzere 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Belediye Başkanı adayı olarak gösterildim. Şahsımı Amasyalılara hizmet etmeye layık görmeleri sebebiyle Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Amasya’nın evladı olarak belediye başkanlığına talip oldum. Bu topraklarda doğdum, bu topraklarda büyüdüm. Bu şehrin kültürünü aldım. Yokluğu da varlığı da bu memlekette yaşadım. Şimdi, beni var eden bu topraklara, bu toprağın insanlarına gönül borcumu ödemek için buradayım. Yani ben Amasya dan alacaklı değil borçluyum. Dün bu borcu ödemek için gayretteydim, bugün gayretteyim, son nefeste yine gayrette olacağım. Gün gelip bağrında yatacağım Amasya toprağı, hoş geldin Bizim Memed, sana hakkım helaldir dediği gün huzur bulacağım” dedi.

 

Amasya Belediye Başkanlığına seçilmek için aklını ve yüreğini ortaya koyduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, “Bana kimliğimi veren, kişiliğimi kazandıran Amasya’ya hizmet etmek için yola çıktım. İnsan inanırsa başarır. İnanmayanlarla, heyecan duymayanlarla, gerekli azmi göstermeyenlerle başarıya ulaşılmaz. Plan akılla, hizmet gönülle yapılır. Çok şükür biz ikisine de sahibiz. Açıkça söylüyorum; ben Amasya Belediye Başkanlığına seçilmek için aklımı ve yüreğimi koydum. Yüreğimin ve aklımın onaylamadığı hiçbir işin içinde olmadım. İstikamet sahibi, istikrarlı bir insanım. Yürürken hiçbir zaman yalpalamadım. Amasya’ya merhaba derken söylediklerimi afaki bulanlar, mazimize dönüp bir baksınlar. Mehmet Sarı’nın hangi sözü yerde, hangi işi yarım kalmıştır. Hemşehrilerim gayet iyi bilir ki Mehmet Sarı onların derdiyle dertlenir, sevinciyle mutlu olur. Eğer Sayın Genel Başkanım ve partim bana güvenip aday yapmışsa, Amasyalıların şahsıma olan teveccühünü bildikleri içindir. Ben zaten yapmam gereken işler için aday olmadım. Ben bir belediyenin görevlerinden fazlasını yapmak için aday oldum. Şehrin temizliğini yapmak, Zabıta hizmeti vermek, Evlere su götürmek, Ulaşım hizmetlerini yerine getirmek, Çöpleri toplamak bir belediyenin görevidir. Şuna inanıyorum, bir şehrin kaldırımlarını altından da yapabilirsiniz. Lakin o kaldırımlar üzerinde yürüyen insanlar mutsuzsa o kaldırımların tenekeden farkı yoktur. Bu sebeple bizim hizmet anlayışımızın odak noktası insan olacaktır. Amasya bana göre zaten dünyanın en güzel şehri, ben içinde yaşayan insanların yüzünde tebessümün hiç eksik olmadığı, mutlu bir şehir hayal ediyorum. Yani ben; Amasya’yı iki kayanın arasına sıkışmışlıktan kurtarmak için aday oldum. Amasya da yaşamak, gençlerimiz için keyifli hale gelsin diye aday oldum. Emekliler için Amasya’yı daha cazip hale getirmek için aday oldum. Amasya’yı marka şehir yapıp turizm pastasından daha fazla pay alması için aday oldum. Amasya’nın üzerinde ki ölü toprağını kaldırmak için aday oldum. Sadece bir belediye başkanı gibi değil, bir milletvekili, bir bürokrat, bir işadamı gibi çalışacağım. Amasya için yorulmadan, dinlenmeden koşacağım. Malumunuz olduğu üzere makama, maaşa ihtiyacı olan biri değilim. Diyeceksiniz ki peki Mehmet Sarı sen bir şey istemiyorsun bu çaba niye. İstemez olur muyum, elbette istiyorum. Yapacağımız hizmetlerden sonra, Amasyalının gönlünden taşıp, dilinden dökülecek bir Allah razı olsuna talibim. Sadece Amasyalılara hizmet etmenin iftiharını yaşamak istiyorum. Amasya’yı Türkiye’nin 81 vilayetinin en itibarlıları arasında görmek istiyorum. Biz de bu akıl, bu tecrübe ve bu heyecan olduktan sonra emin olun bütün hedeflerimize 5 yılda ulaşırız. Bazıları Amasyalıların oyunu çantada keklik görüyor. Amasya payitahta sultan yetiştirmiş bir şehirdir. Siyasi kültürü ve birikimi en üst seviyededir.

Bu sebeple benim hemşehrilerim, herkesin başında ki şapkayı düşürüp, kimin başının kel olduğunu aleme gösterecek akıl ve bilgi birikimine sahiptir. Kekliği çantada görenler, çantada kendilerini görürse şaşırmasınlar. Artık Amasya’yı harekete geçirme vakti geldi. 31 Mart 2019, coşkulu, heyecanlı, tarihi bir gün olacak. Bu günden itibaren Amasya tek vücut halinde çalışacak. Amasya bir olacak. Herkes şundan emin olsun, Mehmet Sarı’nın belediye başkanlığı döneminde Amasya şaha kalkacak. Amasya’nın kültürel mirasını, ekonomisini öyle bir ayağa kaldıracağız ki sadece Türkiye değil, dünya Amasya’yı konuşacak. Bu sözümü yabana atmayın, hatta not alın. Bu Mehmet Sarı sözü. İçinizde hatırlayanlar olacaktır. 3 Kasım 2015 seçimlerinde milletvekili adayı olduğumda 29 Eylül 2015 tarihin de düzenlediğimiz basın toplantısında Yeşil ve Çevreci bir kampanya yapacağımızı söylemiştim. Diğer bütün siyasi partileri de böyle davranmaya davet etmiştim. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimler için çevreci bir tavır içinde olacaklarını açıklaması, öngörümüz, vizyonumuz ve gereklilikler konusun da bizimle ilgili toplumu şüpheye düşürmeye çalışanlara en güzel cevaptır diye düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu duyarlı tavrı için teşekkür ediyorum. Hedefimiz Amasya’yı her anlamda zirveye taşımaktır. Ve bunu mutlaka başaracağız. Amasya’nın, Amasyalının, Amasya’yı sevenlerin buna layık olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Haber: Sinan HARMANCI

YORUM YAZ

www.gazetee.com