Müsabaka o an durdu

Haber: Sinan HARMANCI/Ferhat TUTAK

AMASYA’da oynanan liselerarası futbol müsabakasında sahanın yakınında bulunan okul ’da İstiklal Marşının okunduğunu duyan maçın hakemi penaltı atışını durdurarak, futbolcular ile birlikte saygı duruşuna geçti.

Merkezde bulunan sentetik sahada Amasya 12 Haziran Anadolu Lisesi ile Merzifon Mithatpaşa Mesleki Ticaret Lisesi arasına oynanan futbol karşılaşmasının sonunda iki takım birbirine üstünlük sağlayamayınca penaltı atışlarına geçildi. İki takım arasında karşılıklı yapılan penaltı atışları esnasında sahaya yakın bulunan Borsa İlköğretim Okulunda İstiklal Marşı okunmaya başlandı. Maçın hakemi Ömer Karakaya topun başına gelen futbolcuya atışı kullandırmayarak, sahada bulunan futbolcular ile saygı duruşuna geçti. Tabloyu görenler bir an şaşkınlık yaşasa da daha sonra idareciler, taraftarlar ve Amasyaspor 1968 FK’ lı futbolcularda saygı duruşuna geçerek milli marşımızı okumaya başladı.

İstiklal marşı okunmasının ardından sahadaki futbolcular, idareciler ve taraftarlar maçın Hakemi Ömer Karakaya’yı dakikalarca alkışlandılar. Penaltı atışları sonrası Amasya 12 Haziran Anadolu Lisesi müsabakayı kazanarak, finale yükseldi.YORUM YAZ

www.gazetee.com