MHP’li Sarı, Hakkında çıkan dedikodulara açık ve net konuştu

MHP’li Sarı, Hakkında çıkan dedikodulara açık ve net konuştu

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi ve Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur ittifakına sonuna kadar bağlıyız. Bu konuda en ufak tavizimiz söz konusu değildir. Lakin adımıza veya partimiz adına karalama yapanlara, dedikodu üretenlere cevabımız aynen böyledir, ellerini kafalarına koysunlar, hafızalarını şöyle bir yoklasınlar, kime hizmet ettiklerini veya Amasya halkının kafasını karıştırmakla neyi kazanacaklarını düşünsünler. Biz onları iftiracı ve müfteri olarak ilan ediyoruz” dedi.

 MHP Amasya İl binasında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi ve Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, Belediye Başkanlığından çekileceği yönünde çıkarılan dedikodular hakkında basın açıklaması düzenledi. Toplantıya MHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Şuayip Ak, MHP Amasya Kadın Kolları Başkanı Aysel Çetin, Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Recep Dip, partililer ve basın mensupları katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi ve Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Sarı, “Kimliksiz, kişiliksiz ve ahlak düzeyinin ne olduğunu bilmediğimiz, henüz kimlikleri tarafımızdan belirlenemeyen kim ve kimin adına konuştuklarını bilemediğimiz ve bugüne kadar da karşımıza çıkıp bize böyle bir şey var mı diye sorma cesaretini gösteremeyen fakat hafızasında kirli emellerinin olduğunu düşündüğümüz birileri, birkaç kişi veya bir zümre tarafından böyle kirli bir dedikodu haberleri var. Bu haberler bizim kulağımıza kadar gelmiş ve bu haber öyle bir gitmiş ki sanki Genel Merkezimize kadar böyle bir bilgi gitmiş gibi yansıtılıyor. Beni bu basın açıklamasına sevk eden konu şudur; Bizim Cumhur ittifakından sorumlu ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ayrıca Belediyelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadri Durmaz bey şahsımı aramıştır. Görüşmemiz de bana Sayın Sarı, Bizim Amasya’da henüz herhangi bir birleşmemiz söz konusu dahi değildir. Eğer bir birleşme söz konusu olacaksa ki oda Milliyetçi Hareket Partisi’nin altında olur dedi.  Onun için yolunuz açıktır, hedefiniz bellidir, rota ve istikamet size verilmiştir. İnşallah sizin hedefiniz 3 hilali Amasya’nın kalesine dikmektir. Tam yol ileri talimatını almışımdır. Ve gidin bunu basın açıklaması olarak, basın mensubu kardeşlerimize ve Amasya halkına bizim selamımızla beraber iletin dediği için bende bu mevzudan sizi haberdar edeyim diye çağırdım. Öyle bir şey söz konusu değildir” diye konuştu.

Ben Milliyetçi Hareket Partisi’nin MYK Üyesiyim, eğer böyle bir şey olacaksa onu şehirde en iyi ben bilirim. Birileri, birilerinin hesabına ya korkusundan, ya belli hesabından dolayı veya bir evvelinden kirli emelinden dolayı böyle dedikodu haberlerini ürettiğini düşündüğünü belirten MHP’li Sarı, “Bunun adına ne derler biliyor musunuz? Hamamda türkü söylemeye benzer ve sesinin güzel olduğunu ifade eder. Bu iddiaları ortaya atanlar, bu iftirayı atanlar çıkacaklar vatandaşın karşısında konuşacaklar, biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur ittifakına sonuna kadar bağlıyız. Bu konuda en ufak tavizimiz söz konusu değildir. Lakin adımıza veya partimiz adına karalama yapanlara, dedikodu üretenlere cevabımız aynen böyledir, ellerini kafalarına koysunlar, hafızalarını şöyle bir yoklasınlar. Kime hizmet ettiklerini veya Amasya halkının kafasını karıştırmakla neyi kazanacaklarını düşünsünler. Biz onları iftiracı ve müfteri olarak ilan ediyoruz. Herhangi bir birlikteliğimiz söz konusu değil, birlikteliğimiz Cumhur ittifakındadır. Kendi partimizle yolumuza devam ediyoruz.”

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com