LİSELİ GENÇLERDE ŞAMPİYON BELLİ OLDU

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK
Amasya’da final müsabakasında karşılaşan ve rakibini 61-43’lük skorla yenen Macit Zeren Fen Lisesi turnuvanın şampiyonu oldu.

Amasya Macit Zeren Fen Lisesi ile Açı Eğitim Kurumları Genç Erkekler A Kategorisi Basketbol Final Müsabakası sonucunda Amasya Macit Zeren Fen Lisesi-Amasya Açı Eğitim Kurumlarını 61-43 mağlup ederek, şampiyon oldu. Amasya’da liseli gençler A kategorisinde basketbol müsabakasında karşı karşıya gelen Macit Zeren Fen Lisesi Grup birincisi, Amasya Açı Eğitim Kurumları ise grup ikincisi oldu.
Çeyrek ve yarı final müsabakalarında Merzifon takımlarını yenerek final müsabakası oynamaya hak kazanan ve İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hakkı DEĞERLİ’nin de birlikte izlediği ve çok güzel geçen final müsabakası sonucunda Amasya Macit Zeren Fen Lisesi rakibine üstünlük sağlayarak 61-43’lük skorla yenerek, şampiyonluğa ulaştı. Turnuva 2’incisi olan Amasya Açı Eğitim Kurumları sporcularının belge, kupa ve madalyaları İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hakkı DEĞERLİ verirken, şampiyon olan Amasya Macit Zeren Fen Lisesinin belge, kupa ve madalyaları ise İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU takdim etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU turnuva ikincisi olan Amasya Açı Eğitim Kurumları idareci, sporcu, seyirci ve öğrencileri ile konuşarak sporun dostluk, kardeşlik ve aynı zamanda eğitimin bir parçası olduğuna vurgu yaptı. Turnuvaya katılan tüm takımlarımızın idareci, antrenör, sporcu ve seyircilerine teşekkür eden Kösterelioğlu, “İlimizi grup birinciliği yarışmalarında temsil edecek olan Amasya Macit Zeren Fen Lisesine başarılar diliyoruz” dedi.


YORUM YAZ

www.gazetee.com