Küçük ağa şarküterinin kurdelesini Başkan Sarı kesti

Küçük ağa şarküterinin kurdelesini Başkan Sarı kesti
AMASYA’ya yeni kazandırılan işyerinin kurdelesini Belediye Başkanı Mehmet Sarı kesti.
Merkezde vatandaşlara sokak kahvaltısı ve şarküteri olarak Küçük ağa ismiyle hizmet verecek olan işyerinin açılış kurdelesini Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı kesti. Açılış öncesi hayırlı kazançları olması için dua edildi. İşyerini sahibi Mehmet Uygur, yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Şehrimize yakışır, küçükte olsa katkı sağlamak, hizmet etmek ve rızkımızı helalinden kazanmanın ötesinde başka bir derdimizin olmadığını tüm Amasyalı hemşerilerimizin bilmesini istiyorum” dedi.
Daha sonra söz Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise konuşmasında şunları kaydetti; “Ticaret önemli bir sektör, özellikle şu dönemde her kişinin yapacağı iş olmadığı söylemek istiyorum. Bununla birlikte ticaret yapan kişinin korkak olmaması gerekiyor. Bu anlamda ben ticaret yapan arkadaşlarımıza şunu söylemek istiyorum. Kriz kelimesini asla kullanmamalarını tavsiye ediyorum. Piyasada bir daralma var, bizde bu daralmadan dolayı etkileniyoruz dersek hepimizin faydasına olacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Konuşmasının ardından Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve beraberindekiler işyerinin kurdelesini besmele ile keserek vatandaşların hizmetine açtılar. Bir süre işyerini gezen Başkan Sarı daha sonra misafirlerle sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com