Köşe Yazısı: Ferhat Tutak “Amasya Kazandı Ama Siz Kaybettiniz”

Amasya Ehline Emanet Edildi

Bugün Amasya Belediyesi son yılların en hareketli günlerinden birini yaşadı. Halkın oylarıyla Başkan olan Sayın Mehmet Sarı bu kutsal görevin önce mazbatasını aldı, sonra eski efsane Belediye Başkanı Merhum Ahmet Çekin’i Kabristanda ziyaret ederek dualar etti. Amasya Belediyesi önünde ise muhteşem bir kalabalık kendisini bekliyordu. Eski Başkan Cafer Özdemir ve beraberindekilerin görevi Yeni Başkan Mehmet Sarı’ya devretmesiyle başlayan tören, kurban kesimi ve hayırlı olsun ziyaretleri ile devam etti. İlk İcraatı ise söz verdiği üzere makam kapısı söktürerek makamı halka arz etmek oldu.

Peki Ben Ne Yazsam?

Seçim sürecinde açık bir şekilde Cafer Özdemir’e çalışıp şimdi Mehmet Sarı ile fotoğraf çekinmek için herkesi ezeni mi yazsam? Yine seçim döneminde zaten seçilemez diye Mehmet Sarı’nın bir tane mitingine katılmayıp Cafer Özdemir’in projelerini destan destan yazan bugünkü basın ordusundaki isimleri mi yazsam? Yoksa işten bizi kovarlar mı acaba diye mazlum bir şekilde kenarda töreni izleyen belediye işçilerini mi yazsam?

Önce Belediye işçilerinden başlayım…

Sevgili belediye çalışanları dostlarım; Hem seçim öncesi hem de seçim bittikten sonra yaptığı açıklamalarda hiç kimseyi işinden çıkarmayacağım diye söyleyen kişi Mehmet sarı idi. Başkaları ile karıştırmayın lütfen… Eski Başkanın en yakınında bulunan bazı insanların söylemlerine iftiralarına kanmayın, korkmayın… ÇÜNKÜ O SÖZ MEHMET SARI SÖZÜ İDİ!

Gelelim her davulun önünde oynayan kişilere…

“Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz” Galibiyeti sahiplenen çok olur biliyorum. Sizde sahiplenenlerden-siniz bunu da biliyorum. Ama Biz mahalle mahalle seçim otobüsünün üstünde yol arkadaşım Sinan Harmancı ile soğuktan donarak çekim yaparken neredeydiniz? Ben söyleyeyim, siz de başka otobüsün tepesinde muhalif oluyordunuz… Sağda solda Mehmet Sarı havanda su dövüyor diyordunuz… Bu vaatlerin karşılığı yok diye insanlara yalan konuşuyordunuz… Şimdi en önde saf tutmaya çalışıyorsunuz.

Size en iyi sözü Belediye Başkanımız Mehmet Sarı adliyede söyledi. “Seçim boyunca haberlerimi bir iki basın mensubu arkadaşların dışında hiç kimse yapmadı, tabi bende yola çıktıklarımı yolda bulduklarıma değişmem” dedi. Bu söz size yeter diye düşünüyorum…

Şehrimiz ehline emanet edildi, artık çok düşünmeye gerek yok. Çünkü bizim yerimize düşünecek çok güçlü bir ekip Mehmet Sarı ile birlikte…

Sevgiyle kalın…

Köşe Yazısı: Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com