Kıbrıs gazisinin hatırası herkesi ağlattı

Haber: Ferhat TUTAK-Sinan HARMANCI
19 Eylül Gaziler günü münasebeti ile Amasya Gazi Ortaokulu tarafından düzenlenen programa konuk olarak katılan Kıbrıs gazisinin anlattıkları herkesi duygulandırdı.

Gaziler gününde yaptığı konuşmasında Kıbrıs savaşı hatırasını anlatan Gazi Murat Tutak, herkese duygu dolu anlar yaşattı. Sosyal Bilgiler öğretmeni İsmail İlmaz tarafından organize edilen programa Amasya Muharip Gaziler Derneği,ni temsilen Kıbrıs Harekatı gazisi Murat Tutak konuk olarak iştirak etti. Günün anlamına binaen yapılan kısa konuşmalar ve şiirlerin ardından; Gazi Murat Tutak’ın oldukça duyarlı konuşması ve akabinde Kıbrıs Savaşı ile ilgili anlatmış olduğu hatırası, gerek okul idaresi gerekse öğrenciler tarafından duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Gözyaşlarını tutamayan öğrenciler Gazi Murat Tutak’tan imza almak için birbirleriyle yarıştı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Öğretmen İsmail İlmaz; “ Bu mübarek topraklarda şüheda kanı ile sulanan ay yıldızlı nazlı bayrağın altında hürriyet havasını teneffüs ederek yaşanamanın en önemli unsurlarından birisi olan gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz” dedi.
YORUM YAZ

www.gazetee.com