Karşınızda; “Sandık ile Sanduka”

HABER: Ferhat TUTAK / Sinan HARMANCI
Mesleki hayatları farklı olan insanların bir araya gelerek oluşturduğu karma bir kadro ile sahnelenecek olan “Sandık ile Sanduka” isimli tiyatro oyunu, izleyicileri ile buluşmak için gün sayıyor.
Memur, öğretmen, öğrenci, emekli, esnaf gibi çok çeşitli yelpazede 20 kişinin bir araya gelerek sahnelediği “Sandık ile Sanduka” isimli tiyatro oyunu, 25 ve 26 Kasım’da Amasya Belediyesi Kültür Merkezi’nde izleyici ile buluşacak. Amasyalı şair-yazar ve aynı zamanda tiyatrocu olan Mehmet Hopal’ın yazdığı ve yönettiği köy komedisi türündeki oyun, bir takım sosyal mesajlar taşımasına rağmen, bu mesajları slogan atarak değil, eğlendirerek izleyicisine aktarıyor. Amasya Belediyesinin kültür hizmeti olarak gösterime girecek tiyatro; aynı zamanda Amasyalı merhum tiyatrocu Ömer Baş’ı anmak ve hatırlamak amacıyla sahnelenecek.
Birçok televizyon dizisinde rol almış ve herkesin tanıdığı simalardan olan sanatçı Yavuz Çetin de rol aldığı tiyatroda, Ekrem Çakırer ve Orhan Bol gibi usta isimler de yer alıyor.
Amasya’nın kendi insanlarından oluşan bir tiyatro ekibi kurduklarının altını çizen usta oyuncu ve ekibin Genel Sanat Yönetmeni Yavuz Çetin, “ Bu ekipteki kişilerin bir kısmı ile uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın da olması tabi ki bizim için çok sevindirici oluyor. Amasya’nın yerel bir tiyatro kadrosunu kurmayı ve Amasya Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’nın izni ve desteği ile süreç içerisinde belki de bir şehir tiyatrosu oluşturmayı amaçlıyoruz. Geçmişte böyle bir oluşum yaşanmıştı ama başarılı olamamıştı. Umarım bu oyun başarılı olur ve Amasya’da kalıcı bir ekip oluşur. İnancım şudur ki; burada oluşacak bir kadro ile Türkiye’de adımızdan söz ettirebiliriz.” şeklinde konuştu.
Amasya Belediyesi Kültür Merkezi şehzade salonunda, 25-26 Kasım tarihlerinde sahnelenecek olan tiyatro gösterisi, saat 19.30’da başlayacak ve ücretsiz olarak 2 gün boyunca Amasyalıları güldürecek.

YORUM YAZ

www.gazetee.com