Kamuoyuna Duyuru ve Teşekkür;

Haber: Ferhat TUTAK-Sinan HARMANCI
Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde 31 Mart Mahalli idareler seçiminin üzerinden geçen altı aylık görev süremizi değerlendirmek üzere hemşerilerimiz ile bir araya geldik. Geniş bir katılım ile gerçekleşen toplantımızda, 6 aylık görev süremizde yaptığımız çalışmalarımızı detaylı bir şekilde paylaştık. Onaylanan, ihalesi yapılan ve finansları sağlanmış olan projelerimizi vatandaşlarımızın bilgisine sunduk.
Hedef ve öncelikleri netleşmiş, hesap veren, şeffaf ve karar alma süreçlerine tüm halkın dahil edildiği yeni bir belediyecilik anlayışı ile toplantımızı gerçekleştirdik. Seçim öncesi bir “Mehmet Sarı sözü” olarak paylaştığımız “100. Yılda 100 Proje” hedefimize; çalışan, üreten, farkındalık yaratan bir yerel yönetim anlayışıyla devam ediyoruz. Bu doğrultuda ilk altı aylık süreçte şimdiden 40 projemizin hazır olduğunu, planlandığını ve bir kısmının ise tamamlandığını sizlerle paylaştık.
Bu kapsamda ilimizde faaliyet göstermekte olan esnaf odalarımızın kıymetli başkanlarının dün yapılan bir basın açıklaması ile çalışmalarımızı ve altı aylık zaman zarfında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizi değerlendirdikleri gördük.
Kıymetli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği başkanı Sayın İsa Köse ve esnaf odalarımızın değerli başkanlarına, çalışmalarımıza karşı göstermiş oldukları teveccüh dolayısıyla teşekkür ediyorum. Kendilerinin ilimiz esnafları adına yapmış oldukları bu açıklama, bizim için son derece kıymetlidir. Çalışmalarımızın esnaf ve sanatkârımız tarafından memnuniyetle karşılanıyor olması, desteklenmesi bizleri son derece mutlu etmiştir.
Bu hususta hemşerilerime göstermiş oldukları yoğun destek ve ilgi için teşekkür ediyorum.
Onların dualarıyla çıktığımız bu yolda, aynı heyecan ve coşku ile çalışmaya devam edeceğiz. Daha çok üretecek; ilimize ve insanımıza daha çok katkı sağlayacağız.
İsrafa, kırtasiyeciliğe, eşitsizliğe, verimsizlik ve adaletsizliğe fırsat vermeden “İlkeli duruş, ortak akıl ve şeffaf belediyecilik” olarak belirlediğimiz temel ilkelerimize bağlı olarak çalışacağız.
Bu duygu ve düşünceler ile desteklerini bizlerden esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Allah birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin.

YORUM YAZ

www.gazetee.com