İYİLİK HAREKETİNE İSVEÇ’TEN DESTEK

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

Ramazan öncesinde başlayan iyilik hareketi bir gönül seferberliğine dönüşerek yoluna devam ederken iyilik akımına bir destekte İsveç Malmö şehrindeki MUST Derneği kurucusu Bilal Karabudak ve ailesinden geldi.

Malmö Genç Türkler Derneği adına yapılan açıklamada; örnek olan ve benimsedikleri bu iyilik hareketine 12 bin TL’lik gıda yardımında bulundu. Dernek adına yerel esnaflardan yaptırılan hediye alışveriş çekleri ve gıda kolileri ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılırken yaklaşık 10 çocuğa da bayramlıklar alındıktan sonra Alpaslan ve Çalkaya köyleri de ziyaret edildi.

‘KÖY OKULLARI PROJELERİNE DE DESTEK VERMEYE HAZIRIZ’

Must Derneği Kurucusu Karabudak, “2012 yılından beri şehrimize sürekli gelerek etkinliklerimize ve 11 yıldır geleneksel olarak düzenlediğimiz Türk Kültür Festivali’nin sunuculuğunu yapan gönül insanı Kasım Alper Özdemir kardeşimizin öncülük yaptığı bu hayırlı yardımlaşmaya destek olmak istedik. Bundan sonra ki süreçte hayata geçirilecek köy okullarında eğitim gören öğrencilerimize yönelik projelere de destek olmaya hazırız” dedi.

Şair-Sunucu Kasım Alper Özdemir ise, “Sekiz yıldır dostluğuna şahit olduğum İsveç ve Danimarka’daki dostlara öncelikle teşekkür ediyorum. Bizler iyiliğin gerçekten çok bulaşıcı olduğunu biliyor ve hızla bu iyiliği memleket sathına yaymak için uğraşıyoruz. Bilal Karabudak ve ailesine bu güzel Tokatlı ailemize ayrıca şükranları sunuyorum” diye konuştu.

YORUM YAZ

www.gazetee.com