İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 98. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLU OLSUN.
CHP Amasya İl Başkanı Reşat KARAGÖZ 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Karagöz, “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle, mesajında şunları kaydetti: “Kurtuluş Savaşı’nda milletimizin yazdığı destanları dizelerine döken Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşımız ile milli mücadelenin ve milli iradenin hiçbir kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü ve kararlı olduğunun sesi olmuştur. Gelecek nesillere Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve istikbal adımlarını İstiklal Marşı ile en iyi şekilde anlatan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, her kelimesinde milletimize ait kutsal ve kadim değerleri bizlere miras bırakmıştır. İstiklal Marşı’nın her cümlesinin anlamını idrak etmek çok önemlidir.dedi
Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un edebi kimliği ile kurtuluş mücadelesini bugünlere yansıtan önemli sanatçılardan biri olmasının yanında Türk milletinin geleceğine yön veren önemli kilometre taşlarından biri olduğunu vurgulayan Karagöz,” İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u ve Gazi Mustafa Kemal önderliğinde vatanı uğruna canını feda eden şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Haber: Ferhat Tutak / Sinan Harmancı

 

YORUM YAZ

www.gazetee.com