Müzikle geçen yarım asır

AMASYA’da müzik evi işleten Atilla Pazar, hayatını müziğe adadı. Liseyi enstrüman çalmayı öğrenmek ve müzik yapmak için yarıda bırakan Atilla Pazar, müzik gruplarında yer alıp sahneye çıktı. 40 yıl önce müzik evi açıp müzik aletleri satan Atilla Pazar, evinin bir odasını da müzik aletleriyle donattı.

 

Amasya’da müzik evi işletmeciliği yapan Atilla Pazar, işyerinden kalan zamanının bir çoğunu evinde bir odasını müzik aletleri ile donattığı mekanda geçiriyor. Okul yıllarında merak saldığı müzik aşkı için öğrenimini yarıda bırakan Atilla Pazar, “Ortaokul yıllarımda müziğe karşı bir aşinalığım vardı. O dönemlerde müzik aletlerini bulmak biraz zordu. Fakat sonradan bu işe kendimi verdim. Müzik için liseyi yarım bıraktım. Düğünler olduğu zaman gider izlerdim. Hoşuma giderdi, müzisyenleri yakından takip ederdim. Çok hevesliydim. Askerliğim orduevine düştü. Orduevinde biraz daha kendimi geliştirdim. Çünkü iyi müzisyen arkadaşlarım vardı. Müziği onların sayesinde ilerlettim” dedi.

 

40 yıl önce müzik evi açıp müzik aletleri satmaya başladığını dile getiren Atilla Pazar, evinin bir odasını da müzik aletleriyle donattığını söyledi. Evinde 85 müzik aletinin bulunduğunu ifade eden Atilla Pazar, “Müzik benim için hayatımda vazgeçilmez. Yaklaşık 30 müzik enstrümanı çalabiliyorum. Besteler yapıyorum. Ud, Keman ve Cümbüş gibi müzik aletleri ile günümü geçiriyorum” diye konuştu.

Haber: Sinan HARMANCI

 

YORUM YAZ

www.gazetee.com