Gönül adamı aday gösterildi

AMASYAlılar tarafından gönül adamı olarak tanınan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Mehmet Sarı, 31 Mart 2019 yerel seçiminde Genel Merkez tarafından MHP Amasya Belediye Başkanı Adayı olarak görevlendirildi.

 

 

İstanbul’da Turizm alanında açmış olduğu işletmelerle iş dünyasına sağladığı katma değerlerle halkın büyük sevgisini kazanan İşadamı ve MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Mehmet SARI, Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli tarafından 31 Mart 2019 yerel seçiminde Amasya’dan MHP Belediye Başkan Adayı olarak görevlendirildi.

 

İş ve siyaset dünyasında önemli atılımları ve başarıları olan 2015 Genel seçimlerinde MHP Amasya Milletvekili adayı gönül adamı Mehmet Sarı, Merkezde oy potansiyelini yükselterek büyük bir başarıya imza atmıştı. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin 2019 yerel seçiminde bana verdiği görevi layıkıyla yerine getirerek Amasya’da partime seçim kazandırmak için mücadele edeceğini belirten Sarı, “Amasyalı hemşerilerimin beni bu süreçte yalnız bırakmayacağını biliyorum. Seçim sürecinde açılmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadan yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Önümüzde 3 ay gibi uzun bir süre var, bizler İl ve Merkez ilçe Başkanlıklarımız başta olmak üzere tüm teşkilatlarımızla seçimi kazanmak için gece-gündüz çalışarak hedefe ulaşmak istiyoruz. Amasya halkımın önce dualarına sonra oylarına talibim. Küçüklerimin abisi, büyüklerimin kardeşi olarak çıktığımız bu yolda Allah utandırmasın herkese selamlar gönderiyorum. Allah çıktığımız bu yolda hepimizin yardımcısı olsun” dedi.

 

Mehmet Sarı kimdir?

1961 Yılında Amasya’da doğdu. İlk, orta öğrenimini ve liseyi Amasya’da tamamladı. İhlas Holding bünyesinde çalışma hayatına başladı. Türkiye Gazetesi’nde çeşitli kademelerde idarecilik yaptı. TGRT’nin kuruluşunda görev aldı. Ardından İhlas Gıda’da yöneticilik görevinde bulundu. 2002 yılında emekli olduktan sonra, kendi şirketini kurarak çalışma hayatını devam ettirdi. Halen, turizm ve inşaat sektörleri olmak üzere faaliyet gösteren MS Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Çalışma hayatına atılmasından ötürü ara verdiği eğitim hayatına devam eden Mehmet Sarı, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde MHP Amasya Milletvekili Adayı olan Sarı evli, üç çocuk ve iki torun sahibidir.

HABER: SİNAN HARMANCI

YORUM YAZ

www.gazetee.com