Değişim şart dedi, Aday oldu

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK
Amasya Amatör Spor Kulüpleri Başkanlığı ASKF seçimine Salih Kanık adaylığını açıkladı.
30 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleşecek ASKF seçime adaylığını açıklayan Salih Kanık, “23 Amatör Spor Kulübünün delegeleri ile yapılacak olan seçimde, “ASKF’de Değişim Şart, Amatörüz profesyonelce yöneteceğiz. Seçildikleri takdirde yapacaklarını sıralayan Kanık, Konuşmasında şunları kaydetti; “Sırasıyla hayata geçireceğimiz projelerimizi Amatör kulüpleri için yapacağımızı bilmelerini isterim” dedi.
“Amatör’ün sorunlarını çözeceğiz”
Futbol başta olmak üzere ilimizde yapılan bütün spor branşlar için gerekli özeni göstereceğiz. Yıllardır içerisinde sporcu, antrenör ve idareci olarak bulunduğum spor camiasının sorunlarını, oluşturacağımız profesyonel Yönetimle çözüme kavuşturacaklarını belirten ASKF Başkan Adayı Salih Kanık, “Amatör maçların sağlıklı bir şekilde oynanması için gerekli bütün önlemler için kamu kurum ve kuruluşları ile görüşülerek en azami soruna indireceğiz. Özellikle futbol branşının gelişimi için alt yapıya önem verilerek ilk etapta gerekli çalışmalar yapılarak acilen önümüzdeki sezon U11-12-13 yaş gruplarında katılım sayısının artırılarak, çocuklarımıza azami sayıda lig maçı yaptırmayı hedefliyoruz. Amasya ilimizin ihtiyacı olan “AMATÖR EVİ” ni kazandıracağız. Türkiye şampiyonasına gidecek olan takımlarımıza, bütçemiz doğrultusunda yol veya konaklama giderleri için destek vermeye çalışacağız. Kulüplerimize, katıldıkları branşlarına göre spor malzemesi yardımı yapılması için çalışmalarımız olacak. Her yıl sezon öncesi Amasya’mızın tüm spor camiasının katılımı ile “ŞURA-YI SPOR” adı altında toplantı düzenleyerek bilgi alış verişi yapıp, Amasya’mızda spora hep birlikte yön verecek bir oluşum hedefliyoruz” diye konuştu.
“Kulüplere nakdi yardım sağlayacağız”
Spor Bakanlığı ve TFF bütçelerinden kulüplere nakdi yardım almak için çalışacaklarını söyleyen Kanık, konuşmasının devamında şunları belirtti; “ İnternet sitemizi aktif ve güncel hale getirerek Bütçemizi, aylık gelir-gider tablomuzu, düzenli olarak internet sitemizde yayınlayacağız. Gruplar, Fikstür ve Play-Off maçları öncesi, kulüp temsilcileri ile toplantılar yaparak öneriler dinlenecek. İl temsilcisi ile bu öneriler görüşülerek, değerlendirilecek. İl disiplin kurulu cezalarını; Adaletli, tarafsız ve şeffaf yönetimle anlayışı ile belirleyeceğiz. Kurumsal idari yapılanma oluşturacağız” diye konuşan Kanık son olarak da “Amatörlerin sorunlarını sahiplenmeyi, gerekli kurum ve kuruluşlara giderek, bunları dile getirmek ve çözüme kavuşturmayı asli işimiz olarak görüyoruz.”
ASKF olarak tüm kulüplere ve tüm branşlara aynı mesafede yaklaşacaklarını belirten Kanık yapılacak seçimin Amasya’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUM YAZ

www.gazetee.com