CHP’li Saraçoğlu: ‘Her projemiz insan odaklı’

CHP’li Saraçoğlu: ‘Her projemiz insan odaklı’

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Amasya Belediye Başkan Adayı Serpil Saraçoğlu, “Amasya’mızın sorunlarını biliyorum, önemli olan sorunları bilmek değil çözümlerini de bilmektir, projeler üretmektir. İnanın her sorunu çözecek projelerimiz hazırdır, bu projeleri süreç içerisinde sizlerle paylaşacağım, her projemiz insan odaklı, sizlere sevgi ile yaklaşan, anne şefkati ile kırmadan, dökmeden, hiç kimseyi üzmeden ve ötekileştirmeden tüm sorunlarını çözmek amaçlıdır” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il binasında CHP ve İyi Partinin ittifak adayı Serpil Saraçoğlu seçim sürecinde yapılacak ve seçildiği takdirde Amasyalılara getireceği hizmetler hakkında bir basın açıklaması düzenledi. Toplantıya CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, İyi Parti Amasya İl Başkanı Adnan Kır, CHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Ali Kilci, CHP Amasya Kadın Kolları Başkanı Emine Aras, partililer ve basın mensupları katıldı.

 

İyi Parti Amasya İl Başkanı Adnan Kır, “Bugün burada inşallah 31 Mart’ta kazanacağımız zaferin ilk başlangıcını yapıyoruz. Bilindiği gibi uzun bir maratondan sonra CHP çatısı altında ittifak demeyelim de gönül birliği yapma kararı aldık. Bu Amasya’mız açısından çok daha isabetli oldu. Bunu halkımızda takdir ediyor. Biz burada arkadaşlarımızla birlikte Belediye Meclisine de  en iyi şekilde Amasya’yı temsil ve hizmet edecek kadrolarla birlikte geleceğiz. Amasya’nın sorunlarını biliyoruz. Bugüne kadar Amasya’ya Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis üyeliği yapmış, emeği geçmiş insanlara ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.  Bizler siyaseti hiçbir zaman çirkinleştirmeyeceğiz. Çünkü televizyonlardan da izliyorsunuz siyaset en üst seviyede maalesef iyice düştü. Amasya’da herkes birbirini gayet iyi tanıyor. Bizler kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kimsenin ayrımını yapmayacağız ve herkesi kucaklayacağız. Serpil hanım eforu ile herkesi tek tek ziyaret edecek ve herkesime dokunacağız. Çünkü başka türlü seçim alma imkanımız yok” diye konuştu.

 

CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz ise, “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli idareler seçiminde CHP ve İYİ Parti millet ittifakı olarak Amasya Belediye Başkan Adayımız Sn. Serpil Saraçoğlu’dur. Tek adam anlayışı ile otoriter rüzgarların estiği, tekçi yönetim anlayışının giderek güçlendiği günümüzde yerel siyasetin demokratik ve katılımcı özellikte olması daha da önem kazanmıştır. Yerel dinamiklerin harekete geçmesi, üretici güçlerin bir hedefe yöneltilmesi ve kentlerin toplumsal yaşamını kolaylaştıracak, sosyal uzlaşmayı, işbirliğini sağlayıp, kutuplaşmayı, kayırmacılığı ortadan kaldıracak yeni projelere ihtiyaç vardır. Bütün bu hedeflere halkçı, sosyal demokrat ve çağdaş çözümler üretecek sosyal belediyeciliği hedef edinmiş bir belediyecilik anlayışı ile ulaşmak mümkün olacaktır. Kentte yaşayan halkı rahatlatacak, mutlu edecek, yerel üretici güçleri destekleyip kalkındıracak çalışmalara ancak ve ancak halkçı, çağdaş, toplumcu bir belediyecilik anlayışı ile sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

 

CHP Amasya Belediye Başkan Adayı Serpil Saraçoğlu, “Sayın Amasyalılar değerli basın mensupları CHP’si ve İYİ parti olarak Millet İttifakı çatısı altında belediye Amasya başkanlığına adayım. Sorumluluğumu biliyorum. Amasya’mızı iyi tanıyorum sorunların ihtiyaçların neler olduğunu da çok iyi biliyorum. Ben Amasya da doğdum burada yaşıyorum Allah nasip ederse sizlerin desteği, Amasyalı hemşehrilerimin de takdiri ile seçilirsem sizlere hizmet etmekten onur gurur duyarım. Amasya’nın havasını koklamak, suyunu içmek, tarihini, kültürünü örf ve adetlerini yaşamak yaşatmak bir ayrıcalıktır. İşte tüm bunlar için bugün sizlerin huzurundayım. Sizlerle birlikte dünü unutmadan geleceği yaşamak ve yaşatmak için belediye başkanlığına adayım. Amasya’mızın sorunlarını biliyorum, önemli olan sorunları bilmek değil çözümlerini de bilmektir, projeler üretmektir. İnanın her sorunu çözecek projelerimiz hazırdır, bu projeleri süreç içerisinde sizlerle paylaşacağım, her projemiz insan odaklı, sizlere sevgi ile yaklaşan, anne şefkati ile kırmadan, dökmeden, hiç kimseyi üzmeden ve ötekileştirmeden tüm sorunlarını çözmek amaçlıdır. Bu güne kadar sayısız Dernek, Sivil Toplum Örgütü, Kamu yararına Kurum ve kuruluşlarda hiçbir menfaat gözetmeksizin, hiçbir kimseyi ayırt etmeden onlarca proje ve hizmetler yaptım. Daha iyisini bir anne şefkati ile tüm halkımızı kucaklayarak yapacağım. Buna söz veriyorum, bu söz bir ana sözüdür, Anadolu sözüdür, Türk kadınının Halide ediplerin, karafatmaların, bahriye Üçokların, Türkan Saylan’ların daha yüzlerce kahraman Türk kadınının sözüdür. “

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com