CHP Amasya İl Başkanı Karagöz: ‘Genel Başkanımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz’


CHP Amasya İl Başkanı Karagöz: ‘Genel Başkanımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz’

ANKARA’nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir grup tarafından yapılan saldırı CHP Amasya İl ve Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen basın açıklaması ile kınandı.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı’nın cenaze namazının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir grup tarafından protesto edilerek, yumruklu saldırıya uğradı. Amasya CHP il teşkilatı ve merkez ilçe teşkilatı tarafından yapılan bu saldırı düzenlenen basın açıklaması ile kınandı.

CHP Amasya İl binasında Merkez İlçe Başkanı Ali Kilci ve partilerin katıldığı basın açıklamasında konuşan CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, “Dün Ülkemizde yaşanan hain terör saldırısında, Türkiye-Irak sınır hattında devam eden operasyonlarda 4 askerimiz şehit olmuş, 6 askerimiz yaralanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’mizin güvenliği için özveri ve sorumlulukla görev yapan askerlerimiz hedef alınmıştır. Şehitlerimizin yasını tutuyor, saldırıyı yapanları, saldırının arkasındaki karanlık güçleri lanetliyoruz. Nereden gelirse gelsin tüm terör saldırılarının faillerinin de arkalarındaki karanlık güçlerin vatandaşlarımızın birlik, beraberlik, dayanışma kararlılığı karşısında ezileceğine duyduğum sonsuz inançla şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Hangi terör örgütü olursa olsun, bu saldırıyı yapanlar bilsin ki milletimizin birlik ve beraberliği bozulmayacak, daha da güçlenecektir. Terör hiçbir zaman Türkiye’yi teslim almayacak ve milletimizi yıldıramayacaktır. Terör saldırıları karşısında millet olarak topyekün mücadele edeceğimizden ve birbirimize daha çok kenetleneceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Bugün dün ki acı olaydan sonra Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk’ta katılmış olduğu şehit cenazesinde yapılan saldırıyı Amasya İl Örgütü olarak şiddetle kınadıklarını belirten CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, Açıklamasının devamında şunları söyledi; “Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde birlik ve beraberliğe her zamankinden daha da fazla ihtiyaç vardır. Bu alçakça saldırı düzenleyen ve bu saldırıdan beslenenler Cumhuriyete, demokrasiye, ülkemizin birlik ve beraberliğine sarsılmaz bir inançla bağlı olarak halkımızın iradesi ile birlikte yenilecektir. Bizler buradan tüm Türkiye’ye seslenmek istiyoruz. Genel Başkanımıza yapılan saldırı münferit ve provokasyon olarak yapılmıştır. Amasya İl örgütü olarak tüm halkımızı sağduyuya davet ediyor, tüm yetkililer tarafından yapılan saldırının faillerinin bir an önce yakalanarak gerekli cezai çekmeleri için ellerinden geleni hızlıca yapmaları gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Bu saldırıyı tekrar esefle kınıyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin çok güçlü bir devlet olduğunu ve provakatif eylemlere karşı birlik, beraberlik içerisinde daha çok kenetlenerek bu hain oyunları bozacağımıza inanıyorum.”

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com