BU İŞ BİTMİŞ… BAŞKAN MEHMET SARI!

BU İŞ BİTMİŞ… BAŞKAN MEHMET SARI!

KÖŞE YAZISI: Ferhat TUTAK

Amasya bugün Aydınlık bir Amasya için kol kola yürüyüşünde Mehmet Sarı ile MHP farkına şahit oldu. Tahmini olarak 15 bin kişi ile Kurtboğan köprüsünden başlayan yürüyüş Yavuz Selim Meydanında coşkulu konuşma ile sona erdi. Ardından saat 13:30 itibariyle başlayan Cafer Özdemir ile Ak Parti’nin yürüyüşü ise beklenen katılıma ulaşamadı. Tahmini olarak 6 bin kişi ile başlayan yürüyüş Yavuz Selim Meydanına kadar yolda katılanlar ile 7 bin kişiyi geçemedi.  AK Partinin yürüyüşünde kamu çalışanlarının ve belediye personellerinin bir hayli fazla oluşu ise gözlerden kaçmadı.

Serpil Saraçoğlu ile Millet İttifakı yürüyüşünden sonra seçim propaganda yasağı gireceğinden dolayı, yazımı o yürüyüşü izlemeden yazmak zorunda kalıyorum. Millet ittifakı yürüyüşünün nasıl olacağına dair ise şu an için bir fikrim yok.

Sevgili okurlarım; Ben her iki yürüyüşü de hem aşağıdan hem de seçim otobüsünün üzerinden takip etmiş bir basın mensubu olarak yorumum Mehmet Sarı’nın bu yarışta en önde olduğu ve galibiyete en yakın olduğudur. Benim bu yorumuma kırılan ve kızan okuyucularım için iki partinin de yürüyüşünü yansıtan aynı yerden çekilen fotoğrafları sizler ile aşağıda paylaşıyorum ve sizin de kendi yorumlarınızı yapmanızı rica ediyorum.

Her zaman dediğim gibi bu yarışı Amasya’ya hizmet edecek AMASYALI bir başkan kazanmalı…

Saygılarımla…

Ferhat TUTAK /gazetee.com

YORUM YAZ

www.gazetee.com