Belediye İftar çadırında bin kişi oruç açtı

HABER: Ferhat TUTAK / Sinan HARMANCI
Belediye İftar çadırında bin kişi oruç açtı
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı tarafından bu yıl ilk defa başlatılan ‘çorbalar bizden yemekler sizden’ adıyla başlattığı ramazan iftarının misafirleri bu akşam Nergis, Hatuniye, Pirinçci ve Gümüşlü mahalle sakinleri oldu.
Amasya Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa Başkan Mehmet Sarı tarafından ramazan ayında ‘çorbalar bizden yemekler sizden’ adıyla başlatılan iftar çadırının konuğu Nergis, Hatuniye ve Gümüşlü mahalle sakinleri oldu. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, iftar çadırlarının 21’inci gününde Nergis, Hatuniye ve Gümüşlü mahalle sakinlerini bir araya getirdi.
İftar yemeği sonrası konuşan Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoban, şunları kaydetti; “İftar programımızın bu akşam ki misafirleri Nergis, Hatuniye ve Gümüşlü mahalle sakinlerimiz Allah’ım tuttuğumuz oruçlarımızı kabul etsin. Ramazan ayından sonra da bu birlikteliğimiz devam edecek. Hep birlikte olmaya devam edeceğiz. Sayın Başkanımız Genel Merkezin görevlendirmesi nedeniyle İstanbul’da kendisi orada olmasına rağmen gönlü burada bizimle beraber hepinize ayrı ayrı selamları var. Sayın Başkanım Hasan Şahin Bey, Belediye Başkan Vekilimiz Özcan Gür bey burada sizlerle birlikteler. Hepinize tekrar selam ve saygılarımı sunarken rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı tekrar kabul etsin diyorum” dedi.
Daha sonra iftar programında sırasıyla Nergis, Hatuniye ve Gümüşlü mahalle muhtarları birer konuşma yaparak Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya teşekkür ettiler.
İftar çadırında açılan oruçların ardından dua edildi. İftar programına Amasya Belediye Başkan Vekili Özcan Gür, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban ve Hasan Şahin, Türk Büro-sen Amasya Şube Başkanı Muammer Tufanoğlu, Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Recep Dip, Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Öztürk, Sosyal İşler Müdürü Berati Kaynar, Nergis, Hatuniye,Pirinçci ve Gümüşlü mahallesinin muhtarları ve yaklaşık bin kişi katıldı.

YORUM YAZ

www.gazetee.com