Belediye Başkanı Sarı Amasyalılara sofrasını açtı

Belediye Başkanı Sarı Amasyalılara sofrasını açtı

AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediye devir teslim töreninde kestirdiği kurban etini Amasyalı hemşerileri ile paylaştı.

31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Amasya Belediye Başkanı seçilen MHP MYK Üyesi Mehmet Sarı, Belediye devir teslim töreninde kesilen kurban etinden yemek hazırlatarak belediye binası önünde yaklaşık 7 bin Amasyalı hemşerisi ile sofrasını paylaştı. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Biz Bismillahirrahmanirahim dedik, bu kapıdan içeriye adımımızı attık ve yine eüzü besmeleyi çekip bize takdim edilen, gösterilen masanın başına geçtik, besmeleyi şerifi de okuduk. Dedim ki yarabbi sen her şeyi biliyorsun, sen her şeyi görüyorsun, bizim bir şey deme ihtimalimiz yok. Kötüye dilimizi döndürme, kötüye mührümüzü, elimizi bastırma yarabbi dedik. Dilimizden kötü söz söyletme, yarabbi kötüyü bize malup et, kötüyü etrafımızdan defet, biz sana sığındık, sana güvendik. Biz senin sade kullarınla gittik dedik ki bize gönlünüzü verin. O gönlün senin makamın olduğunu biliyorduk. Belki bilmeyen kullarımız vardı, Yarabbi o gönül benim, mahremiyet benim, kalpleri ben bilirim dediğin yere biz talip olduk. Ve bu imtihandan başarı ile çıktık. İnşallah senin benim dediğin yerden başarı ile çıktık. Bundan sonra bize yanlış yaptırma yarabbi diye duamızı ettik ve arkadaşlarımız ile tanışmaya başladık. Tabi arkadaşlarımızı tanımıyoruz, arkadaşlarımızda yakınen bizi tanımıyorlar. Biraz benim hep böyle fotoğraf çekinirken bana derler ki gül derler, biraz benim çenem asık, o asıklığımdan dolayı personel kardeşlerim beni belki beni yanlış anlayabilirler. Benim merhametim dünyaları kaplar, yüreğim bırak Amasya Belediyesini dünyanın tüm inanmış insanlarına açık, orası öyle bir tat ki istediğiniz şekilde yer bulur, istediğiniz şekilde oturursunuz. Yeter ki arzu etmek lazım. Biz geldiğimiz günden bu yana şunu söyledik. Ne çilingirler açılır, ne balyozla kırılır. Oraya muhabbetle girilir, muhabbetle sefa sürülür. Biz onun derdindeyiz” dedi.

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com