Belediye Başkanı Mehmet Sarı; ‘Biz bu şehre selamı yayacağız’


Belediye Başkanı Mehmet Sarı; ‘Biz bu şehre selamı yayacağız’
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı iftar çadırında Şamlar ve İhsaniye Mahalle sakinlerinin sofrasına misafir oldu.
Amasya Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa Başkan Mehmet Sarı tarafından ramazan ayında başlatılan ‘çorbalar bizden yemekler sizden’ iftar çadırına Şamlar ve İhsaniye Mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi. Mahalle sakinlerini iftarda bir araya getiren Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, iftar çadırlarının 13’üncü gününde Şamlar ve İhsaniye mahalle sakinlerinin sofrasında orucunu açtı.

İftar yemeği sonrası konuşan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, şunları kaydetti; “Biz bu şehre selamı yayacağız. Bu şehre sinerjiyi ve güzelliği yayacağız. Bu şehri inanılan, güvenilen umutların olduğu ve geleceğimize ışık tutacak, aydınlık ve müreffeh bir şehir yaparak gelecek nesillere bırakmak için gayret göstereceğiz. Ben üzerime düşen her şeyi yapıyorum. Amasyalı hemşerilerime sunduğum proje kitabındaki 100 projenin hepsini hayata geçireceğim. Cenabı hak bu canı u bedende bıraktığı müddetçe ben o projelerimi sizlere söz verdiğim gibi hepsini yapacağım. Sizlere verdiğim bütün sözleri inşallah bir bir yerine getireceğim. Bunun dışında birilerinin dedikodusuna, lafına asla inanmayın. Soracağınız bir şey varsa gelin bu kardeşinize sorun, zaten biliyorsunuz odamızın kapısı yok, ne katibimiz, ne sekreterimiz, ne de özel kalemimiz var selamünaleyküm diyen herkes içeriye girebilir” dedi.

İftar çadırında açılan oruçların ardından dua edildi. İftar programına Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoban, Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Öztürk’ün yanı sıra yaklaşık 800 kişi katıldı.
Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK


YORUM YAZ

www.gazetee.com