Belediye Başkanı adayı Mehmet Sarı, MHP il yönetimi ile ters mi düştü?

 

Bu günlerde MHP Amasya il yönetimi tarafından gazete ve diğer yayın organlarına gönderilen bir uyarı yazısı dikkatleri çekiyor. Bu uyarı yazısında MHP il ve ilçe basın işleri, basın organlarına şöyle diyor;

“Değerli basın mensubu arkadaşlarımız; bugün sizlere adayımız açıklaması diye ulaştırılan bir metin var. Değerli arkadaşlar siz basın mensublarimiza il veya ilce başkanlığı dışında iletilecek hiç bir yazı metin açıklama il ve ilçe teşkilatlarını bağlamamaktadır. Bizlerin dışında gelen hicbir şeyi bizim adımizla haber yapmamanızı ve de itibar etmemenizi rica ederiz.”

MHP il Başkanı Erhan Demir’e bu konuyu sorduğumuzda Amasya’da faaliyet gösteren bir gazeteye bilinmeyen bir kişi tarafından MHP adına bir haber yazısı sunulduğunu ve yayınlanması istendiği, bu durumun gazete tarafından il yönetimine sorulması üzerine bu uyarı yazısının basın mensuplarına gönderildiğini söyledi.

Araştırmalarımıza göre Amasya’da faaliyet gösteren bir gazeteye Mehmet Sarı’nın ekibinden (ismini bizim bildiğimiz) bir kişi giderek bir haber yayınlamasını istiyor. (Aynı kişi bizi de arayarak bir haber yayınlatmak istediklerini söyledi)

MHP il teşkilatının tepkisi bu olay üzerine midir? Yoksa kimsenin bilmediği ve görmediği bir vatandaş hiçbir haddi olmadan MHP partisi ve Belediye Başkanı adayı Mehmet Sarı hakkında kimsenin bilgisi ve izni olmadan şuursuzca bir haber yayınlatma görevini mi üstlenmiştir?

Eğer böyleyse bunun bir  cezası- davası olmamalı mıdır?

Yerel seçim öncesi parti içinde eğer bir ayrılık yaşandıysa bu seçmenler tarafından sandığa nasıl yansır bilmiyorum ama bu belirsizlik hakkında MHP il yönetiminden ve Mehmet Sarı beyefendiden bir basın açıklaması dinlemek galiba bizim hakkımız diye düşünüyorum…

gazetee.com / Ferhat Tutak

YORUM YAZ

www.gazetee.com