Başkan Sarı İstanbul Tuzla’da Uluköylülerle oruç açtı

HABER:Ferhat TUTAK /Sinan HARMANCI
Başkan Sarı İstanbul Tuzla’da Uluköylülerle oruç açtı
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı İstanbul’da tekrarlanacak yerel seçim çalışmaları kapsamında Tuzla’da Taşova Uluköy Derneği, Mahmut Aslan ve Mustafa Aslan tarafından verilen iftar yemeğine katıldı.

İstanbul Tuzla’da Taşova Uluköy Derneği, Mahmut Aslan ve Mustafa Aslan tarafından verilen iftar yemeğine katıldı. İftar programına şehzadeler şehri Amasya’nın şehrül emini Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya İl Dernek Başkanı Sayın Mehmet Parlak, MHP Tuzla İlçe Teşkilat Başkanı Sayın Aslan Ali Baş, Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Davut Kerim Cebeci,TASDEF Genel Başkan Vekili Sayın Mahmut Ukutaş, Taşova Kumluca Köyü Dernek Başkanı Sayın Mehmet Önder, Taşova Destek Köyü önceki dönem dernek başkanı ve Türk Ulaşım SEN Haydarpaşa Şube Başkanı Sayın Özer Alpat, Uluköy Dernek Başkanı Sayın Hasan Bozkurt, Amasya Haber Editör ve Sunucu Sayın Salih Turgut, Amasya Ajans Editörü Sayın Ali Osman Kaymak Taşova Uluköylüler katıldı.
Programda misafirlere hoş geldiniz konuşması yapan Dernek Başkanı Hasan Bozkurt, “Bu manevi huzurun doruklarda olduğu mübarek akşamda bizlerle lokmalarımızı paylaşan tüm dostlarım hoş geldiniz diyorum” dedi. Daha sonra Amasya İl Dernek Başkanı Mehmet Parlak kısa bir selamlama konuşması yaptı.
İftar yemeğinde son olarak söz alan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, şunları kaydetti;
“Geçen yıl ramazan iftarında Amasyalı iş adamı Mehmet Sarı’ydım. Sizlerin destek ve duasıyla bu yıl Amasya belediye başkanı Mehmet Sarı oldum. Ben yine benim ama unvanım değişti. Ben talep ettim, Allah nasip etti, hemşehrilerim de destek verdi. Ve 31 Mart günü Amasya Belediye Başkanlığına seçildim. İnşallah önümüzdeki beş yıl boyunca şehzadeler şehrimizin şehrül emini olarak görev yapacağım. Yeni işlerle, projelerle hizmete hız verecek daha da zenginleştireceğim. Artık Amasya ile İstanbul arasındaki mesafeyi kısaltacağız. İstanbul’un sunduğu imkânlardan Amasya’nın da pay alması için gayret edeceğim. Bu konuda sizlerden de destek bekliyorum. Özellikle Amasya’nın turizm potansiyelini geliştirmek için fikirlerinizi, projelerinizi, Yatırım imkânlarınızı paylaşmanızı istiyorum. İstanbul’da az kişi değiliz. Türkiye genelinde 641 bin, İstanbul’da 178 bin kişiyiz. Yani İstanbul’daki her 84 kişiden biri Amasyalı. Biz Amasya’da seçimimizi yaptık, bitirdik. Fakat İstanbul seçimleri ortada kaldı. Kim kaybetti, kim kazandı belli değil. İş yeniden İstanbulluların iradesine kaldı. Artık buradaki düğümü ’de 23 Haziran’da yeniden çözeceksiniz. Kim İstanbul büyükşehir belediye başkanı olsun? Ak parti adayı Sayın Binali Yıldırım mı, CHP adayı Sayın Ekrem İmamoğlu mu? Bunları akıl terazinizde tartacak, gönül süzgecinizden geçirecek, vicdan muhasebenizi yapıp karar vereceksiniz. İstanbul herhangi bir şehir değil. Türkiye’nin 81 vilayetinin kalbinin attığı kenttir. Çünkü burada 81 vilayetimizden insanlarımız yaşıyor. Ayrıca Balkanlar’dan, Kafkaslardan, orta Asya’dan, Ortadoğu’dan gelip yaşayan insanlarımız var. İstanbul Türkiye’nin birleşmiş şehirleri gibi. Buraya gözümüz gibi bakmalıyız. İstanbul mutlu olursa Türkiye mutlu olur. Bu noktada milliyetçi hareket Partisi’nin tercihi Sayın Binali Yıldırım beydir. Genel başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli bey mitili İstanbul’a attı. 23 Haziran’a kadar İstanbul’da Kalacaktır zaten biliyorsunuz. Sayın Binali Yıldırım’ın İstanbul için daha hayırlı olacağını inanıyorum. Çünkü hem bilgili, hem tecrübeli, Hem gayretli, hemi de mütevazi. Bir işin nasıl yapılacağını iyi bilenlerdendir. İstanbul’da yaptığı eserleri ortada” diye konuştu.

YORUM YAZ

www.gazetee.com