Başkan Sarı iftar çadırında Sofular ve Savadiye Mahallesi sakinleriyle orucunu açtı


Başkan Sarı iftar çadırında Sofular ve Savadiye Mahallesi sakinleriyle orucunu açtı
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Bu yıl ramazan ayında bir ilke imza atarak ‘çorbalar bizden yemekler mahalle sakinlerinden’ sloganı ile başlattığı iftar çadırları kapsamında ilk olarak Sofular ve Savadiye Mahallesi sakinleriyle orucunu açtı.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı bu yıl bir ilke imza atarak çorbalar bizden yemekler mahalle sakinlerinden sloganıyla kurdurduğu iftar çadırları kapsamında ilk olarak Sofular ve Savadiye Mahallesi sakinleri ile orucunu açtı. Sofular Mahallesi’nde bulunan Hürriyet İlkokulu bahçesine kurulan iftar çadırında sakinlerle bir araya gelen Başkan Sarı, iftar öncesi Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban ve Hasan Şahin ile birlikte vatandaşlara yemek ikramında bulundu. İftar sonrasında dua edilerek Cenabı hakkın verdiği nimetlere şükredildi. İftara Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban ve Hasan Şahin, Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Recep Dip, Sofular Mahalle Muhtarı Aydın Gülüç, Savadiye Mahalle Muhtarı Mustafa Asarkaya, yaklaşık 600 mahalle sakini katıldı.

BAŞKAN SARI; “RAMAZAN BOYUNCA ŞEHRİMİZDE 60 BİN KİŞİYLE İFTARDA BULUŞACAĞIZ”
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İftar yemeğindeki konuşmasında şunları söyledi; “Hep dediğimiz gibi yağmur rahmettir. Cenabı hak bugün rahmetini ihsan eyledi. Yağmur berekettir diyorlar, işte bereketini görüyorsunuz. Bu vesileyle Cenabı hak birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin. Mahallelerimize kurduğumuz iftar çadırlarımız kapsamında toplu olarak orucumuzu Sofular ve Savadiye mahalle sakinlerimizle birlikte açtık. Rabbim nasip ederse, ramazan ayının son iftarına kadar hep birlikte olacağız. Bu mahallemizde 2 gün ve diğer mahallelerimizde de büyüklüğüne göre 2-3 gün bazılarında ise birer gün olmak üzere 30 günü tamamlayacağız. Rabbim nasip ederse şehrimizde 60 bin kişiyle iftarda buluşmak, 60 bin kişi ile iftar yapabilmek, isteğimiz ve arzumuz bu yöndedir” dedi.

Başkan Sarı’nın konuşmasının ardından sırasıyla Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, Sofular Mahalle Muhtarı Aydın Gülüç ve Savadiye Mahalle Muhtarı Mustafa Asarkaya ve son olarak ta Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoban birer konuşma yaparak iftar çadırında emeği geçenlere teşekkür ederek, ramazan ayının birlik ve beraberlik içerisinde geçmesi dileklerinde bulundular. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Mehmet Sarı, mahalle sakinleriyle sohbet ettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.
Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK
YORUM YAZ

www.gazetee.com