Başkan Sarı iftar çadırında kirazlıdere sakinleriyle buluştu

Başkan Sarı iftar çadırında kirazlıdere sakinleriyle buluştu
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “ramazan birliktir, ramazan berekettir, ramazan rahmettir, ramazan merhamet ayıdır” dedi.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ‘çorbalar bizden yemekler sizden’ sloganıyla başlattığı iftar çadırları kapsamında Kirazlı dere Mahalle sakinleriyle orucunu açtı. Mahalle sakinlerini iftarda bir araya getiren Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, iftar çadırlarının 9’uncu gününde kirazlı dere sakinlerinin sofrasında orucunu açtı.

İftar yemeği sonrası konuşan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, şunları kaydetti; “Değerli kirazlı dere mahalle sakinlerimiz Cenabı hak tuttuğumuz oruçlarımızı kabul eylesin. Bugün ramazan ayını ortaladık. Her yerde söylediğimiz gibi ramazan birliktir, ramazan berekettir, ramazan rahmettir, ramazan merhamet ayıdır. Bizde ramazan ayının bu bereketinden faydalanıp kendimize bir şekilde kar sağlamak istiyoruz. O da nedir? Sizden beklediğimiz onlardan Allah razı olsun. Çocuklarına sağlık sıhhat versin demeniz ve hepinizden istediğimiz biraz duadır. Bu birlikteliği sağlamışken, konu komşu beraber olmuşken, herkes birbiri ile helalleşmelidir. Gelecek ramazan ayına hep beraber kavuşabilmek için niyet eylemeliyiz” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Kirazlı dere Mahalle Muhtarı Metin Aylak ise konuşmasında şunları söyledi; “Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Sarı’ya bu iftar yemeğini verdiği için çok teşekkür ediyorum.”
İftar çadırında açılan oruçların ardından dua edildi. İftar programına Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoban, Amasya Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ali Özel, Amasya Belediyesi Personel Müdürü Yusuf Yıldız, MHP Amasya Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Ünal, MHP Amasya Belediye Meclis Üyesi Gönül Cebeci, Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Öztürk, Kirazlı dere Mahalle Muhtarı Metin Aylak’ın yanı sıra yaklaşık 600 kişi katıldı.
Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAKYORUM YAZ

www.gazetee.com