Başkan Sarı iftar çadırında 2 Bin kişiye seslendi ” BANA GÜVENİN”

HABER: Ferhat TUTAK / Sinan HARMANCI
Başkan Sarı 2 bin kişiyle oruç açtı
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı iftar çadırında 2 bin kişi ile orucunu açtı.
Amasya Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa Başkan Mehmet Sarı tarafından ramazan ayında başlatılan ‘çorbalar bizden yemekler sizden’ iftar çadırında 55 Evler ve Bahçeleriçi mahalle sakinlerini bir araya getirdi. Başkan Sarı, iftar çadırlarının 24’üncü gününde 2 bin kişiyle iftar sofrasında oruç açtı.
İftar yemeği sonrası konuşan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Cenabı hak birliğimizi dirliğimizi artırsın. Cenabı hak kötüye fırsat vermesin. Sizden benim ricam var, şimdi bazıları diyor ki Belediye Başkanı 40-50 gün oldu ne yapıyor diyor. Ya Allah’tan korkun Türkiye bizi konuşuyor. Yolda giderken bizim şoföre sorun plakayı görenler durduruyor. Bu giden Amasya Belediye Başkanı diye soruyorlar. Ankara öyle, İstanbul öyle burada bazı kendini bilmezler diyor ki ne yapıyorlar ki diye konuşuyorlar. Daha ne yapacağız sizinle beraberiz, ekmeğimizi paylaşıyoruz, gönlümüzü paylaşıyoruz, yüreğimizi paylaşıyoruz daha ne yapacağız. Yaptıklarımızı Allah biliyor. Onun için o dedikodu yapanlar var ya bazılarının tekerine çomak soktuklarımın gıcırtıları onlar, daha öyle gacırdatacağım acele etmelerine gerek yok” dedi.

Daha sonra söz alan 55 evler ve Bahçerleriçi Mahalle Muhtarları da birer konuşma yaparak, “Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya böyle güzel bir ayda bu topluluğu bir araya getirdikleri için kendisine teşekkür ettikleri belirttiler.

İftar çadırında açılan oruçların ardından dua edildi. İftar programına Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban ve Hasan Şahin, Amasya Belediye Başkan Başdanışmanı Ahmet Yenihan, MHP Belediye Meclis Üyeleri, Fen İşleri Müdürü Ali Özel, Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Öztürk, Sosyal İşler Müdürü Berati Kaynar, Ruhsat ve Denetim Müdürü Keriman Kutsal’ın yanı sıra yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

YORUM YAZ

www.gazetee.com