Başkan Sarı; ‘Burada olmamızı vesile kılan yegane sebep Amasyalı olmamız’


Başkan Sarı; ‘Burada olmamızı vesile kılan yegane sebep Amasyalı olmamızdır’
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bizi siyasi partililer, ırklar, cinsiyetler bağlamaz. Bizi bağlayan, burada olmamızı vesile kılan yegane sebep Amasyalı olmamızdır” dedi.

Bu yıl bir ilke imza atan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, çorbalar bizden yemekler sizden’ sloganıyla başlattığı ve mahallelerde kurdurduğu iftar çadırları ile 3’üncü günde Yüzevler, Dere, Üçler, Şehir üstü ve Fetiye mahalle sakinleri ile bir araya gelerek orucunu açtı.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Yağışlı zor şartlar altında bir iftar yapıyoruz. Ancak buradaki birliğin, buradaki muhabbetin, buradaki kaynaşmanın mutluluğunu, huzurunu başka bir yerde bulabileceğimizi düşünmüyorum. Ben şahsen bir kardeşiniz olarak sizlerle beraber olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Bu kapsamda bir akşam olsa da iftarda sizlerle birlikte olabileyim diye zamanın bir an önce gelmesi için dua ediyorum. Mesele burada iki lokma yemek değildir. Herkes evinden bir şekilde karnını doyurur. Cenabı hak ne diyor, ben yarattığım kullarımın rızkının kefiliyim diyor. Burada buluşmamızın, kaynaşmamızın yegane bir sebebi var, bizi bağlayan Amasyalı olmamızdır. Bizi siyasi partililer, ırklar, cinsiyetler bağlamaz. Bizi bağlayan, burada olmamızı vesile kılan yegane sebep Amasyalı olmamızdır.
Başkan Sarı’nın konuşmasının ardından sırasıyla Yüzevler Mahalle Muhtarı Ali Öztaş, Dere Mahallesi Muhtarı Naci Çapkın, Üçler Mahallesi Muhtarı Coşan Haydar, Şehir üstü Mahallesi Muhtarı Yasin kantarcı ve Fetiye Mahalle Muhtarı Halil Ferahoğlu’ da birer konuşma yaparak iftar programlarını düzenleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya teşekkürleri ileterek ramazan ayının hayırlar getirmesi temennisinde bulundular.
İftar sonrasında dua edilerek Cenabı hakkın verdiği nimetlere şükredildi. İftar programına Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoban, MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir, Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Recep Dip, Fen İşleri Müdürü Ali Özel, Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Öztürk, Yüzevler Mahalle Muhtarı Ali Öztaş, Dere Mahallesi Muhtarı Naci Çapkın, Üçler Mahallesi Muhtarı Coşan Aylak, Şehir üstü Mahallesi Muhtarı Yasin kantarcı ve Fetiye Mahalle Muhtarı Halil Ferahoğlu ve yaklaşık bin kişi katıldı.
Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com