Başkan Sarı; ‘Biz vatandaşlarımızın razı gelmediği hiçbir şeye rıza göstermeyiz’


Başkan Sarı; ‘Biz vatandaşlarımızın razı gelmediği hiçbir şeye rıza göstermeyiz’
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Biz vatandaşlarımızın razı gelmediği, rızasının olmadığı ve arkasında dua olmayan hiçbir işe rıza göstermeyiz” dedi.
Amasya Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa Başkan Mehmet Sarı tarafından ramazan ayında başlatılan ‘çorbalar bizden yemekler sizden’ iftar çadırları kapsamında Kirazlı dere Mahalle sakinleriyle büyük ilgi gösterdi. Mahalle sakinlerini iftarda bir araya getiren Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, iftar çadırlarının 12’inci gününde kirazlı dere sakinlerinin sofrasına misafir oldu.
İftar yemeği sonrası konuşan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, şunları kaydetti; “Bugün sizden ayrılıyoruz. Yarın başka bir mahallemize misafir oluyoruz. Bundan sonra ki iftarlarımızda gittiğimiz mahallelere yolu düşen tüm hemşerilerimiz davetlimizdir. Muhtarımızla da konuştuk. Mahallemizin bir otobüs probleminin olduğundan bahsetti. Nasip olursa bayramdan sonra o otobüs probleminizi çözeceğiz. Taşıyıcı firmaları çağırıp kendileri ile bir kez daha görüşme sağlayacağız. Diyeceğiz ki vatandaşlarımız sizin hizmetlerinizden memnun değil, hemen bu işe çözüm getirmeniz lazım diyeceğiz. Eğer herhangi bir çözüm üretemezlerse hemen kirazlı dere mahallemize bir tane dolmuş koyacağız ve bu sorunu ortadan kaldıracağız. Biz vatandaşımızın razı gelmediği, rızasının olmadığı ve arakasında dua olmayan hiçbir şeye rıza göstermeyeceğimizi belirtmek istiyoruz. Vatandaşlarımız olarak sizler neyi istiyorsanız biz o şartları oluşturmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Daha sonra söz alan Kirazlı dere Mahalle Muhtarı Metin Aylak ise konuşmasında şunları söyledi; “Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Sarı’ya bu iftar yemeğini verdiği için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca otobüs sorunumuzun çözümü noktasında bizlere destek olduğu için de ayrıca mahalle sakinlerin adına Başkanımıza teşekkürü bir borç biliyorum.”
İftar çadırında açılan oruçların ardından dua edildi. İftar programına Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoban ve Hasan Şahin, Amasya Belediyesi Personel Müdürü Yusuf Yıldız, MHP Amasya Belediye Meclis Üyesi Ahmet Aydın, Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Öztürk, Kirazlı dere Mahalle Muhtarı Metin Aylak’ın yanı sıra yaklaşık 500 kişi katıldı.
Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAKYORUM YAZ

www.gazetee.com