Başkan Mehmet Sarı İstanbul’u Fethetti! İşte Sarı’nın İstanbul’daki birinci gün faaliyetleri…

HABER: Ferhat TUTAK/ Sinan HARMANCI
Belediye Başkanı Sarı yerel seçim çalışmaları için İstanbul’da..
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi tarafından yeniden tekrarlanacak yerel seçim için İstanbul’da giderek burada bir takım faaliyetlerde bulundu.
Sarı, 2 günlük çalışma programını MHP İstanbul İl Başkanlığından aldı. 25 Mayıs Cumartesi günü öğleden sonra İstanbul MHP İl Başkanlığına giden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Teşkilatlardan Sorumlu MHP Genel Başkan yardımcısı Sayın Edip Semih Yalçın, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür ve MHP İstanbul İl sekreteri Osman Gür ve il yöneticilerini ziyaret ederek düzenlenecek programlar hakkında istişare de bulundular.

Başkan Sarı İstanbul’da Amasyalılarla iftarda buluştu
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı İstanbul’da yaşayan Amasyalılarla iftar programında bir araya geldi.
Amasya Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen iftar programı Bağcılarda bir düğün salonunda yapıldı. AK Parti Amasya Milletvekilleri Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, ASİAD Başkanı Alper Apaydın, TAŞDEF Başkanı Ahmet Usta, CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal, Vakıflar İstanbul Bölge Müdür ve Baş Müfettiş Ümit Çoban, Amasya Dernekler Federasyonu Başkanı Saim Diken, İş adamı Hasan Ali Cesur, İstanbul İl Sağlık Eski Müdürü Op. Dr. Osman Karaaslan, İl, İlçe Siyasi Parti Temsilcileri, Amasya’ya bağlı köylerin temsilcileri katıldı.
İstanbul’da yaşayan Amasyalıların iftar programında konuşan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, şunları söyledi; “Muhterem hanımefendiler, kıymetli hemşehrilerim, değerli kardeşlerim, canlarım ciğerlerim, sizlere şehzadeler şehrimiz Amasya’mızdan kucaklar dolusu selam getirdim. Sizleri yürekten selamlıyorum. Herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Ramazan-ı şerifiniz mübarek olsun. Ettiğiniz dualar, yaptığınız ibadetler kabul olsun. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Her kardeşim eşiyle, çocuklarıyla huzurlu, mutlu günler yaşasın. Allah hepimizi ramazanın rahmetinden, bereketinden istifade eden kullarından etsin. Aramızdaki bağlar her daim buluşmamıza vesile oluyor. İnşallah her zaman hayırlı vesilelerle bir araya geliriz. Aramıza dert, keder girmesin. Bugün bizleri bir araya getiren hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Şu anda ülkemizin pek çok yerinde böyle güzel sofralar kurulu. İnsanlarımız sabırla iftar topunun atmasını bekliyorlar. Beklesinler zararı yok. İşlediklerin sevabın mükâfatını alacaklar. İnşallah ahiret âleminde de bu dünyadaki gibi mükâfatlanırlar. Biz Amasya’mızda her akşam bir mahallede sofra kuruyoruz. Sofralarımız 700 ila bin kişi oluyor. Allah iştirak eden dostlarımızdan razı olsun” dedi.

Başkan Sarı’dan MHP Bağcılar İlçe Başkanı Yeşil’e ziyaret
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı İstanbul’da yaşayan Amasyalılarla iftar programı sonrası MHP Bağcılar İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
İstanbul’da yaşayan Amasyalılar iftar programında bir araya geldi. MHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’da düzenlenen iftar programına katılarak hemşerileri ilke orucunu açtı. İftar programı sonrasında ise Başkan Sarı ve beraberindekiler MHP Bağcılar İlçe Başkanı Onur Yeşil’i makamında ziyaret etti. Nazik ziyaretinden dolayı Sayın Yeşil, Belediye Başkanı Sarı’ya teşekkür etti. Başkan Sarı ise, “23 Haziran’da İstanbul yerel seçiminin yenilenmesi nedeniyle MHP Genel merkezimiz tarafından 2 günlüğüne görevlendirildik. Seçimde MHP olarak AK Parti Adayı Sayın Binali Yıldırım Beyi destekleyeceğiz. Tekrarlanacak seçimin önce ülkemize daha İstanbul’umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve MHP Bağcılar İlçe Başkanı Onur Yeşil ziyaretin diğer bölümünde İstanbul’da yapılacak seçim hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Sohbet havasında geçen ziyaret hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Belediye Başkanı Sarı Bağcılarda Amasyalıların standını ziyaret etti
İSTANBUL MHP Bağcılar İlçe Başkanlığı ziyareti sonrası Belediye Başkanı Mehmet Sarı Amasya İl Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin açtığı standı ziyaret etti.
İstanbul Bağcılarda iftar programının ardından MHP Bağcılar İlçe Başkanı Onur Yeşil’i ziyareti sonrasında Amaysa Belediye Başkanı Mehmet Sarı Bağcılar meydan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin açtığı standı ziyaret etti. Burada İstanbul’da yaşayan Amasyalılarla sohbet eden Sarı, daha sonra meydanda demlenen büyük semaverden kendi elleriyle vatandaşlara çay ikramında bulundu. Ziyaret sohbet havasında geçerken Başkan Sarı açılan diğer stantları da gezerek görevliler ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Başkan Sarı Bağcılar çınar mahallesi sakinleriyle sahurda buluştu
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı Bağcılar Mahallesi Çınar Mahalle sakinleriyle sahur programında bir araya geldi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezimiz tarafından 23 Haziran’da İstanbul’da yeniden yapılacak olan 2 günlüğüne görevlendirildiği yerel seçim çalışmaları kapsamında Amasya Belediye Başkanı Sarı Bağcılar İlçesi Çınar Mahallesi Sakinleriyle sahur programında bir araya geldi. Aliya İzzet Begoviç Kültür Evinde düzenlenen sahur programında konuşan Başkan Mehmet Sarı, şunları kaydetti; “İşin aslı Hanımefendilerdir. Ben onlara diyorum ki onlar benim yoldaşlarım, onlar benim gardaşlarım, canlarım, ciğerlerim başımın taçları diyorum. Amasya’da Milliyetçi Hareket Partisi 4’üncü sıradaydık. Yani oyumuz 9 bin karşımızdaki rakiplerimizin oyu ise 30 binlerin üzerindeydi. Yani bizden aşağı yukarı 5 misli fazla idi. Biz şöyle elimizi kafamıza koyduk. Dedik ki ne yapmamız lazım. Kendi adıma söylüyorum. Arkadaşlarım kusura bakmasın. Arkadaşlarımı topladım. Dedim ki arkadaşlar senelerdir biz bu işi başaramıyoruz. Şimdi görev değişimi yapacağız. Eğer başarıya inanıyorsanız, kendinize güveniyorsanız 4 ay evinizin kahvaltısını siz hazırlayacaksınız. Çocukların okula gidip gelmesi ile siz ilgileneceksiniz. Ne olacak sonra bizim kardeşlerimiz, bacılarımız, canlarımız, ciğerlerimiz bizimle yola çıkacaklar. Besmeleyi şerifi çektik, ilk etapta 10-20-50-100 derken 2 bin 600 tane hanım kardeşimizi bir anda sokağa çıkardık. Ve bu 2 bin 600 yedi bin küsürlere ulaştı. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Birilerine kapak oldu. Biz olduk 30 binler, onlar perişan oldular. Biz bu başarıyı hanımefendiler ile sağladık. Bu konuyu tefaruatlı bir şekilde Sayın Genel Başkanımıza da arz ettiğim için söylüyorum. Azda olsa burada hanım kardeşlerimiz var aman onların kıymeti bilelim diyorum. Onlar canlarımız, ciğerlerimiz, analarımız, bacılarımız, kardeşlerimiz, ablalarımız bu anekdotu anlattıktan sonra Ben deniz Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı olarak Genel Başkanımızın talimatı üzerine bugün Bağcılardaki bir toplantıya iştirak etmek üzere geldim. Nasip olursa yarında başka bir toplantıya tertiplemişler oranın da konuğu olup Amasya’ya geri döneceğim” dedi.

Başkan Sarı Tosya Belediye Başkanı ve Kastamonu MHP il Başkanı ile sahur yaptı
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı Bağcılar Çınar Mahallesi sakinleri sahur programı sonrasında Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ve Kastamonu MHP il Başkanı Yüksel Aydın ile sahur yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendini n talimatları ile 2 günlüğüne İstanbul’da yenilenecek seçim çalışmalarına görevlendirilen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı gün boyu ara vermeden sırasıyla İstanbul MHP İl Başkanlığını ziyaret edip akabinde Amasyalılar iftar programına katıldı. Daha Sonra Bağcılar MHP İlçe Başkanlığını ziyaret eden Sarı, buradan Bağcılar Meydanda açılan stantları gezerek görevliler ve vatandaşlarla sohbet edip İstanbul seçimleri hakkında istişare yaptı. Gece programında Bağcılar İlçesi Çınar Mahallesi sakinleri ile sahurda bir araya gelen Belediye Başkanı Sarı gecenin sonunda Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ve Kastamonu MHP il Başkanı Yüksel Aydın ile sahur yapıp seçim çalışmalarının ilk gününü tamamladı.

YORUM YAZ

www.gazetee.com