Başkan Demir “ İttifak yok, başarıya kilitlendik” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya il Başkanı Erhan Demir yaptığı basın açıklamasında Amasya il ve ilçelerde hiçbir ittifakın yapılmayacağını belirterek “Biz ittifakı Amasya’lı Aziz Hemşehrilerimizle yapıyoruz.” Dedi.

Demir açıklamasının devamında ise şunları söyledi; “Merkez İlçe ve tüm ilçelerimizde adaylarımız belirlenirken ; partimizin İl- İlçe başkanlarımızla, İl-ilçe Kadın kolları başkanlarımızla, Ülkü Ocaklarımızın İl-İlçe  başkanları, STK’ların İl-İlçe teşkilatları ve partililerimizle istişareler yapılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimiz tarafından Amasya merkez ve ilçelerde çeşitli araştırmalar yaptırılmış ve nihayet Belediye Başkan Adaylarımıza MHP Muhterem Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ tarafından olur verilmiştir. Tüm teşkilatlarımız adaylarımızı beraber belirlemişlerdir. MHP Amasya merkezde ve hiçbir ilçede iş olsun diye aday çıkarmamıştır. MHP Amasya merkez ve tüm ilçelerde belediye başkanlıklarını almaya taliptir. Amasya  MHP İl ve İlçe teşkilatları, İl-İlçe Kadın kolları, Ülkü Ocaklarımız ve S.T.K.’lar hep birlikte tüm belediye başkan adaylarımızı bağrına basmıştır. Tek hedefimiz tüm belediye başkanlarımızın seçimlerde başarılı olmasıdır.”

   30 Aralık 2018 tarihinde sitemizde yayınlanan “Belediye Başkanı adayı Mehmet Sarı, MHP il yönetimi ile ters mi düştü? ” başlıklı, gazeteci Ferhat Tutak’ın yazdığı, ve içeriğinde tarafımıza gelen E-mail’e dayanarak bir takım sorular içeren köşe yazımızı asılsızlık ve mesnetsizlik ile itham eden Başkan Demir, köşe yazısına istinaden verdiği cevapta ise ”Yapmış olduğumuz basın bildirilerinin olduğu gibi üzerine kişisel yorumlar eklenmeden yayınlanmasını özellikle rica etmiştim. Bazı köşe yazılarında yer alan asılsız, mesnetsiz “adaylarla teşkilat arasında problem mi var” şeklindeki  haberlerin MHP ‘nin Amasya’da aldığı rüzgardan rahatsız olanlarca yaptırıldığını biliyoruz.”  Kamuoyu bilmelidir ki; tüm adaylarımız  tek yumruk, tek yürek, tek inanç, tek fikir karar eylemiştir ki, tek gayemiz vardır: Merkez dahil tüm ilçelerimizde belediyeleri alıp vatandaşlarımızı ayrıştırmadan, ötelemeden kimseye özellik tanımadan vizyonumuz üretken belediyecilik anlayışıdır.” dedi.

Konuşmanın devamında teşkilat olarak eski günlerdeki gibi başarıya kilitlendiklerini vurgulayan Başkan Demir; “Bu nedenle saygıdeğer Amasya’lılara ve değerli basın mensuplarımıza hiçbir gücün MHP ‘nin Amasya’da ki başarısını engelleyemeyeceğini MHP ‘nin Amasya’da tüm adayları ve teşkilatları ile tıpkı 1994 yılında olduğu gibi başarıya kilitlendiğini, üretilen ya da üretilecek kirli haberlere itibar etmemeleri önemle duyurulur.”dedi.

Ferhat TUTAK (gazetee.com)

YORUM YAZ

www.gazetee.com