Askeri yapılanma çökertildi, çok sayıda kişi gözaltında

Askeri yapılanma çökertildi, çok sayıda kişi gözaltında

AMASYA Merkezli 8 İlde FETÖ/PDY’nin askeri yapılanmasına yönelik eş zamanlı düzenlenen operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı. 2 kişinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri tarafından Amasya Merkezli 8 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda örgütün gizli haberleşme yöntemlerinden olan Kamuya açık büfe, lokanta gibi işletmelerde kurulu bulunan kontörlü, sabit hat numaraları ve ankesör telefon Kulübeleri üzerinden mahrem sorumluları ile irtibat kurdukları tespit edilen Hatay İlinde görevli Astsubay A.C.D., İzmir İlinde görevli Astsubay A.K.G., Ankara İlinde görevli Astsubay R.Ç. , Ağrı İlinde görevli Teğmen A.K.Y., Hakkari İlinde görevli Astsubay E.Ö.Ç., Kocaeli İlinde görevli Astsubay S.G. isimli askeri personel yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyonda Şırnak İlinde görevli Astsubay F.Ş., ve Ankara İlinde bulunan Kara Harp Okulundan İHRAÇ M.K.U isimli askeri personelin yakalanmasına yönelik çalışmalara devam ettiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com