Amasya’da iftar yemekleri halktan, çorbalar belediyeden

Amasya’da iftar yemekleri halktan, çorbalar belediyeden
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bu yıl iftar yemekleri sizden, çorbalar bizden olacak” dedi.

11 ayın sultanı ramazanı şerif Amasya Belediyesi’nin organize ettiği fener alayı programı ve yoğun katılım ile karşılandı. İstasyon Köprüsünden başlayarak Yavuz Selim Meydanı’nda son bulan fener alayı programına Amasya Vali Yardımcısı Ferhat Burak Gazi, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Şahin, MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir, MHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Şuayip Ak, Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Recep Dip’in yanı sıra vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Amasya Vali yardımcısı Ferhat Burak Gazi, “11 ayın sultanı mübarek ramazanın hepimize sağlık, sıhhat, huzur, bereket ve afiyet getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise konuşmasında şunları söyledi; “Türkiye’de yeni bir şey icra edeceğiz. Evinizdekini bizimle bölüşmeye, hangi mahalleye çadırı kurarsak, hangi mahalleye masayı sandalyeyi kurarsak, o gün el birliği içerisinde herkes evindekini pişirip getirecek, bizde sadece çorbasını vereceğiz. Var mısınız sözü üzerine varız diyen Amasyalıların cevabına Başkan Sarı, Allah sizlerden razı olsun ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun yaptığı duanın ardından, Ramazan ateşinin yakılmasıyla program son buldu.
Haber:Ferhat Tutak / Sinan Harmancı

YORUM YAZ

www.gazetee.com