Amasya’da fuhuş operasyonunda hakim kararını verdi. İŞTE DETAYLAR

Amasya’da fuhuş operasyonunda hakim kararını verdi. İŞTE DETAYLAR

AMASYA’nın Merzifon ilçesinde, ‘Misafir’ adı verilen fuhuş operasyonunda adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden 1’i savcılıktan, 1’i adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 5 kişi mahkemece tutuklandı.

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ile Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Ekipler, ‘Misafir’ adı verilen operasyonda 11 farklı adrese eş zamanlı baskın yapılmış, operasyonda aralarında 7 yabancı uyruklu kadın ile memur ve esnafların da yer aldığı 19 kişi gözaltına alınmıştı.

YABANCI UYRUKLU 7 BAYAN SINIR DIŞI EDİLDİ

Türkiye’ye yasa dışı yollardan girdiği belirlenen Azerbaycan, Kırgızistan, Gürcistan ve Özbekistan uyruklu kadınlar, sağlık kontrolü için Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi’ne sevk edilmiş, kontrollerde, bir kadında cinsel yolla bulaşan ‘frengi’ hastalığı tespit edilmişti. Mahkeme yabancı uyruklu 7 bayanın sınır dışı edilmesine karar verdi.

ŞÜPHELİLERDEN 5’İ TUTUKLANDI

Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 12’si savcılık tarafından serbest bırakılırken, 7 şüpheliden 1’i savcılıktan, 1’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Mahkeme şüphelilerden 5’ini ise tutuklayarak cezaevine gönderdi.

Haber: Sinan HARMANCI-Ferhat TUTAK

YORUM YAZ

www.gazetee.com